بهترین زبان های برنامه نویسی برای فروشگاه اینترنتی کدام است؟

سمانه پرهیزکار

پس از اندیشیدن در مورد این موضوع، تصمیم گرفتیم از این مقاله به‌عنوان بهترین زبان برای ساخت وب‌سایت تجارت الکترونیک نام نبریم. زیرا از نظر زبان‌های برنامه‌نویسی چیزی به‌عنوان “بهترین” وجود ندارد. در عوض، ما در مورد محبوب‌ترین یا مناسب‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت فروشگاه اینترنتی صحبت خواهیم کرد.

توسعه یک وب‌سایت تجارت الکترونیک یا همان فروشگاه‌های آنلاین یک فرایند پیچیده است که شامل مراحل اولیه مانند تحقیقات بازار و بررسی نیازهای مشتری، ایده‌پردازی، طراحی UI / UX، ساخت نمونه اولیه، برنامه‌نویسی تجارت الکترونیکی، QA یا همان تضمین کیفیت و آزمایش و در نهایت راه‌اندازی وب‌سایت است. برخی از شرکت‌های توسعه وب‌سایت تجارت الکترونیکی خدمات توسعه و نگهداری مداوم را نیز ارائه می‌دهند.

بیایید برخی از زبان‌هایی را که به اعتقاد ما می‌تواند در توسعه یک وب‌سایت فروشگاه اینترنتی بیشترین کارایی را داشته باشند، بررسی کنیم.

زبان های برنامه نویسی سایت فروشگاهی

جاوا اسکریپت

ابتدا، برای شروع، جاوا اسکریپت (JS)، یک زبان سطح متوسط ​​با دشواری متوسط ​​است. این زبان، یک زبان اسکریپت‌نویسی، و همچنین یک زبان OOP  یا زبان برنامه‌نویسی شی گرا است. جاوا اسکریپت یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها است که توسط اکثر شرکت‌ها ترجیح داده می‌شود، حتی کمی جلوتر از جاوا و پایتون. جاوا اسکریپت زبان سبک و ساده‌ای است، همیشه برای توسعه front-end استفاده می‌شود و با اکثر مرورگرها سازگار است.

JavaScript حیات پویای وب را منعکس می‌کند. جاوا اسکریپت هر کاری از انیمیشن‌ها، رویدادها و موارد دیگر گرفته تا درخواست‌های HTTP، واکشی و کارهای فشرده ورودی / خروجی (I/O) را انجام می‌دهد. این زبان یک نحوه نگارش شیرین دارد، بنابراین، خواندن آن کار سختی نیست، و دومین زبان پراستفاده توسط برنامه‌نویسان است.

جاوا اسکریپت به لطف قابلیت پویا و همه‌کاره بودن، به محبوب‌ترین و بهترین زبان برنامه‌نویسی برای سایت‌های تجارت الکترونیکی تبدیل شده است. ویژگی اصلی JavaScript این است که توسط اکثر مرورگرهای وب پشتیبانی می‌شود. از JS می‌توان برای توسعه تجارت الکترونیکی Front-End و Back-End استفاده کرد و ماژول‌ها و کتابخانه‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که این امکان را به شما می‌دهد که تقریباً هر ویژگی را توسعه دهید.

پایتون

پایتون زبان برنامه‌نویسی همه‌کاره‌ای است که در زمینه‌هایی مانند AL، محاسبات علمی‌، یادگیری ماشین و مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایتون یک زبان برنامه‌نویسی برنامه محور است که آن را به یک زبان فوق‌العاده انعطاف‌پذیر با نحو نگارش واضح تبدیل می‌کند. ما می‌توانیم به دلیل استاندارد بودن کتابخانه، هر چیزی حتی شبکه‌های عصبی برای AL را در پایتون ایجاد کنیم. این زبان یک زبان برنامه‌نویسی کاربرپسند است زیرا با انواع پایگاه‌های داده سازگار است.

پایتون برای موارد پر پردازش (به‌عنوان‌مثال محاسبات) مناسب‌تر است؛ بنابراین، اگر سایت شما نیز دارای برخی از محاسبات و ریاضیات باشد، می‌تواند یک گزینه خوب باشد. این زبان همچنین در مدیریت داده‌ها و تجزیه‌وتحلیل بسیار خوب است، به همین دلیل تقریباً در هر زیرساخت علمی – اطلاعاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد و ازآنجاکه یادگیری و خواندن آن بسیار آسان است، به طور خاصی کاربرپسند است. همچنین دارای کوتاه‌ترین نحو نگارش بزرگ‌ترین جامعه کاربران است که می‌توانید پیدا کنید.

پایتون در میان هزاران تیم توسعه وب‌سایت تجارت الکترونیکی در سراسر جهان به‌عنوان گزینه برتر شناخته شده است زیرا در مقایسه با زبان‌های دیگر بسیار انعطاف‌پذیر و همه‌کاره است. این زبان بر روی دو عامل اصلی متمرکز است: خوانایی و کارایی. Python یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا است که امکان ایجاد وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی پیچیده و گسترده را فراهم می‌کند.

PHP

PHP تقریباً به‌اندازه HTML در وب همه‌گیر است، به‌طوری‌که در 82.9٪ وب‌سایت‌هایی که از زبان برنامه‌نویسی سمت سرور استفاده می‌کنند وجود دارد. همچنین، از اواخر دهه 90، صفحات ثابت و ساده دیگر موردپسند نبوده‌اند.

PHP بهترین زبان برنامه‌نویسی سال 2020 بود و می‌تواند با قرارگرفتن مستقیم در HTML، وب اپلیکیشن و وب‌سایت را ایجاد کند. این زبان ابتدا برای نگهداری personal home page (PHP) ایجاد شد و بعداً برای خارج کردن داده‌ها از پایگاه‌داده مورداستفاده قرار گرفت. PHP یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره است و یک زبان اسکریپت‌نویسی است. این گزینه به دلیل ویژگی‌های آن برای توسعه دهندگان وب گزینه بسیار خوبی است. همچنین راه‌اندازی PHP ساده و ارزان است، بنابراین توسط برنامه‌نویسان جدید به‌راحتی قابل‌درک و استفاده است.

سیستم های مدیریت محتوا CMS

اگر خودتان توسعه‌دهنده نیستید و در حال راه‌اندازی استارت‌آپ با هزینه خود هستید، هنوز می‌توانید از مزایای کامل PHP با استفاده از یک راه‌حل دیگر استفاده کنید. این گزینه‌ها شامل سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس، دروپال و جوملا است! یا راه‌حل‌های خاص تجارت الکترونیکی مانند سایت سازهای آنلاین.
از همان ابتدا، PHP منبع باز بوده است، بنابراین می‌توانید به طور مداوم در هزینه‌های اشتراک صرفه‌جویی کنید. همچنین، ازآنجاکه این زبان به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود و استاندارد است، شما مجبور نیستید خیلی برای آینده نگران باشید و یا هزینه زیادی برای توسعه دهندگان صرف کنید.

Ruby on Rails

Ruby on Rails (RoR) یک فریم‌ورک توسعه وب برای ساخت برنامه‌های وب است. بیشتر مشاغل نوپا و تجارت الکترونیکی RoR را به دلیل کارایی و انعطاف‌پذیری، به کار می‌گیرند. بسیاری از کارشناسان آن را بهترین زبان وب برای سایت‌های تجارت الکترونیکی می‌دانند، زیرا ایجاد وب‌سایت‌های پیچیده با ویژگی‌های گسترده را امکان‌پذیر می‌کند. اگر می‌خواهید یک فروشگاه آنلاین کاملاً سفارشی داشته باشید که بتواند به طور مؤثری از پس بازدیدها برآید، شاید Ruby بهترین گزینه باشد.

در سال 2021، راه‌حل‌های تجارت الکترونیک تقاضای زیادی دارند. بسیاری از شرکت‌ها به‌عنوان راهی برای ارائه خدمات به مشتری خود به سیستم‌عامل‌های تجارت الکترونیک روی آورده‌اند و RoR frame یک بستر بسیار قدرتمند و پایدار برای ساخت وب‌سایت تجارت الکترونیک است.

توسعه وب RoR برای تجارت الکترونیک منطقی است، زیراکه یک فریم‌ورک مقرون‌به‌صرفه است که برای ساخت برنامه‌های وب مورداستفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند بسیار سریع‌تر از سایر فریم‌ورک‌ها توسعه یابد. شما می‌توانید با ROR پروژه‌های تجارت الکترونیک B2B، B2C و مبتنی بر پرداخت وجه را بدون هیچ مشکلی ایجاد کنید.

انتخاب زبان برنامه‌نویسی مناسب برای توسعه وب‌سایت تجارت الکترونیک بسیار مهم است، زیرا هم تجربه مشتری و هم نرخ تبدیل را تحت تأثیر قرار می‌دهد. انتخاب بهترین زبان برنامه‌نویسی برای تجارت الکترونیک می‌تواند به شما در دستیابی به موفقیت تجاری و رفع نیازهای مشتری کمک کند. همچنین به مخاطبان شما بستری مناسب و کاربرپسند برای تسهیل خرید آنلاین آنها به‌عنوان یک برند ارائه می‌دهد.

اگر مطمئن نیستید که کدام زبان برای وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک بهترین است، از تماس با تیم ما دریغ نکنید! ما همیشه از شنیدن صحبت‌های شما خوشحال می‌شویم، با شما همفکری می‌کنیم و در مورد هرگونه سؤالی که دارید به شما کمک می‌کنیم!


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button