سئو تضمینی چیست ؟ از حرف تا عمل چقدر فاصله است؟

سمانه پرهیزکار

سئو شامل تکنیک‌هایی است که در داخل و خارج از سایت انجام می‌گیرد و منجر می‌شود که سایت، در کلمه کلیدی مورد نظر در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، امروزه شاهد افرادی هستیم که خود را متخصص سئو معرفی می‌کنند و وعده‌هایی مانند سئو تضمینی برای بهینه سازی سایت می‌دهند. برای گرفتن بهترین جایگاه در نتایج موتورهای جستجو باید سئو داخلی و سئو خارجی سایت بهینه سازی شود، از جهاتی نیز گذاشتن محتوای مناسب می‌تواند بر روی این قضیه تاثیرگذار باشد. در حقیقت ممکن است برخی افراد خود را متخصص سئو معرفی کنند و از ناآگاهی مشتریان خود سو استفاده کنند و با وعده سئو تضمینی، که با کمترین زمان ممکن سایت شما را در صفحه اول گوگل بیاورند. 

سئو تضمینی

سئو به چه معناست ؟

SEO یا سئو مخفف Search Engine Optimization که به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو می‌باشد. در صورتی که دارای کسب و کار یا شغلی هستید که می‌توان آن را در بازار اینترنت قرار دهید و می‌دانید در این زمینه مخاطبانی نیز دارید و می‌توانید در سطح اینترنت رشد کنید نباید این فرصت را از دست بدهید. 
امروزه بسیاری از افراد هستند که در سطح اینترنت فعالیت می‌کنند و کسب و کار خود را گسترش می‌دهند و همه آنها برای رسیدن به بهترین نتیجه موتورهای جستجو استراتژی دارند و هر روز تلاش می‌کنند که جایگاه خود را بهبود ببخشند. 

سئو تضمینی سایت

بسیاری از سئوکاران برای جلب نظر مشتری و بازاریابی از کلماتی مانند سئو تضمینی سایت استفاده خواهند کرد. با این کار به شما اطمینان می‌دهند که ما سئوکار حرفه‌ای هستیم و به شما این نوید را می‌دهند که در کمترین زمان به نتایج اصلی گوگل برسید. استفاده از سئو تضمینی یک تکنیک برای جذب مشتری به حساب می‌آید. اما یک متخصص سئو از این کلمات در بازاریابی خود استفاده نمی‌کند. از سئو نباید خواهان تضمین باشید بلکه باید کیفیت خوب بخواهید و با داشتن کیفیت خوب برای سئو سایت می توانید بهترین نتایج را کسب کنید. بسیاری از افرادی که دارنده یک سایت هستند دوست دارند که هر چه سریع تر به نتایج اول گوگل برسند و این کار را در یک بازه زمانی کوتاه(برای مثال 1 ماهه)انجام دهند و به دنبال تضمین هستند. البته که واضح است افراد غیرمتخصص این عقیده را دارند و سئو سایت را یک فرآیند ساده و راحت می‌انگارند. 

روش‌های به کار گرفته شده در سئو تضمینی

سئو تضمینی، در بازه‌ زمانی کم، 1 الی 2 ماه برای کلمات کلیدی که رقابت در آن بالا است این کار نشدنی است. که حتی سئوکاران با دریافت مبالغ بالا نیز نمی‌توانند از طریق روش‌های اصولی این کار را انجام دهند. گوگل به سایت‌هایی که از تکنیک‌هایی مانند سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند، هشدار می‌دهد، که در صورتی که از روش‌های غیراصولی سئو استفاده کرده‌اید گوگل وب سایت شما را پنالتی می‌کند و ممکن است به صورت کامل از نتایج جستجو حذف شوید. و هزینه ای جبران ناپذیر به شما وارد خواهد شد. 

ادعا سئو تضمینی

ادعا سئو تضمینی

برخی از شرکت‌ها یا افراد ممکن است وعده سئو تضمینی را بدهند. برای مثال در کلمه یا عباراتی که رقابتی نیستند و نرخ موفقیت آنها برای بالا آمدن بالا است را انتخاب می‌کنند و به اینکه کلمات انتخابی چه میزان بازدید برای وب‌سایت فراهم خواهد کرد اهمیتی نخواهند داد. حال مواردی است که افرادباید به آن توجه داشته باشنددر زیر آمده است:

رتبه‌بندی‌ها ذاتا بدون ثبات هستند: به این معنا که در صورتی که کلمه‌ای را جستجو نمایید، اگر به شهر دیگری بروید و آن کلمه را جستجو کنید ممکن است با نتایج متفاوتی روبرو شوید. همچنین بر طبق الگوریتم گوگل دنس نیز رتبه‌ها دائم در حال جا به جایی خواهند بود تا بهترین سایت در جایگاه بالا قرار بگیرد. یا اینکه تغییر رتبه بندی با ورود به حساب کاربری گوگل نیز وجود دارد. 

رتبه برخی از کلمات به تنهایی کافی نیست: کسب رتبه خوب با یک یا چند کلمه به منزله بازدید و ورودی گوگل نیست. افزایش بازدید از سمت موتورهای جستجو سنجیده خواهد شد. در صورتی که این رقم از طریق موتورهای جستجو در حال افزایش باشد یعنی بهینه سازی انجام شده است. 

سئو تضمینی برای چیزی که در کنترل شما نیست وجود ندارد: یعنی براساس الگوریتم‌های گوگل جایگاه‌ها مدام در حال تغییر هستند. با هر بروز رسانی گوگل افت رتبه کلمات وجود دارد که این امر در دست شرکت‌های سئو نیست. 
لازم است بدانید سئو یک پدیده زمان‌بر است، که حداقل زمانی که لازم دارد 6 ماه است، که در این مدت نیز باید تکنیک‌های سئو داخلی و خارجی را به درستی اجرا نمایید وگرنه ممکن است گوگل شما را جریمه کند. 
اگر افرادی ادعا کردند که رابطه خاص و سری با گوگل دارند نباید باور کنید، زیرا چنین چیزی وجود ندارد!

خدمات موقت رایگان سئو: سئو فرآیندی است که نیاز به وقت گذاشتن دارد و هیچ شرکتی این کار را به طور رایگان انجام نمی‌دهد. البته ممکن است برخی از شرکت‌ها برای جذب مشتری این کار را انجام دهند اما بعد بابت هر خدمتی که انجام داده اند هزینه دریافت می‌کنند. زمانی هم که بحث سئو تضمینی مطرح خواهد شد، امکان ندارد که شرکتی آن را رایگان انجام دهد. 

استراتژی سئو یک استراتژی مشخص است: اگر شرکتی ادعا کند که استراتژی مخصوص به خود را دارد و کاملا مخفی است و کسی آن را نمی‌داند، لازم است بدانید که آنها عموما از روش کلاه سیاه استفاده می‌کنند که نمی‌خواهند مشتری از آن اطلاع یابد. وگرنه استراتژی و کارهای سئو همگی مشخص و معلوم است و هر متخصص سئو به آن مسلط است. 

ظرف 48 ساعت در صفحه اول قرار می‌گیرید: هر کسب و کاری چه در سطح اینترنت و غیره به زمان نیاز دارد تا بتواند بین مشتریان خود را معرفی کند. سایتی که در مدت زمان 48 ساعت تحت نام سئو تضمینی قرار است در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، حتما در کمتر از 24 ساعت گوگل آن را پنالتی خواهد کرد. 

بهینه سازی سایت با کمترین قیمت: بهینه سازی سایت و افزایش رتبه توسط گوگل مسئله‌ای نیست که که بتوان به راحتی به آن دست پیدا کرد، همین امر سبب می‌شود که متخصصی که برای کار خود ارزش قائل می‌باشد، با قیمت پایین کار نخواهد کرد. 

اگر ادعا کنند که ما در گوگل کار می‌کنیم یا پروژه‌های آن را انجام می‌دهیم: گوگل هیچ همکاری با افراد خارج از شرکت خود ندارد. همچنین هر گونه ادعایی مبنی بر اینکه الگوریتم‌هی گوگل را می‌شناسند نیز رد است. متخصصان سئو تنها تکنیک‌هایی عمومی آن را مانند متاتگ ها، بهینه سازی عکس‌ها و غیره را می‌دانند و گرنه در کل همه مانند هم می‌باشند.

سئو تضمینی متعلق به ماست: سئو متعلق به هیچ سازمان یا ارگانی نیست، و اگر سئو تضمینی متعلق به شرکت یا فردی باشد دیگر گوگل هیچ ارزشی نخواهد داشت. 


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button