طراحی سایت پزشکی برای پزشکان و کلینیک ها و آزمایشگاه ها

سمانه پرهیزکار

امروزه با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی و راحت‌تر شدن زندگی، تمایل افراد به دریافت خدمات آنلاین بخاطر صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها بیشتر شده است. گسترش اینترنت و همچنین طراحی سایت‌های پزشکی کمک می‌کند مخاطبان قابلیت این را داشته باشند که گزینه‌های  بیشتری را بررسی و بهترین گزینه را انتخاب کنند.
در این مقاله از تیم آدم برفی، بخش‌های مهم یک سایت پزشکی یا کلینیکی مورد بررسی قرار گرفته است. اگر شما نیز برای برند شخصی پزشکی خود و یا کلینیک یا آزمایشگاه خود نیاز به سایت دارید، همین حالا برای اطلاع از هزینه‌ها و مشاوره با ما تماس بگیرید:

شماره تماس تهران : 02128427449

شماره تماس قزوین : 02833222873

شماره مستقیم کارشناس : 09361911468

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت برای پزشکان و ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی مانند کلینیک‌های پزشکی، آزمایشگاهی و درمانی مانند کاردرمانگرها و روان درمانگرها به این افراد نیز کمک می‌کنند تا بهتر و به افراد بیشتری خود و خدمات خود را معرفی کنند. شناخته شدن در فضای اینترنت محدودیت ندارد و این فضا یک فرصت ویژه را برای هر شخصی یا سازمانی جهت گسترش ارائه خدمات خود فراهم می‌کند.

نکات مهم در طراحی سایت پزشکی

مانند هر سایت تخصصی دیگری، سایت‌های پزشکی و مرتبط  نیز با توجه به داشتن مخاطب خاص خود باید ویژگی‌ها و امکانات خاصی داشته باشند؛ که اهداف سیستم و همچنین نیاز مخاطب را برطرف نماید. این ویژگی‌ها و امکانات گاها مشترک و ثابت باید در تمام سایت‌ها باشد و گاهی به صورت خاص برای سایت طراحی می‌شود. که برخی از این امکانات در زیر آورده شده است.  

بخش های‌اصلی یک سایت پزشکی باید شامل موارد زیر باشد:

معرفی پزشک یا پزشکان

این بخش یکی از مهمترین و اصلی‌ترین بخش‌های یک سایت پزشکی است. یک معرفی حرفه‌ای که نشان‌دهنده میزان تخصص و مهارت‌های شما یا پزشکانتان باشد، کمک می‌کند بیماران یا خانواده‌های آنان با شما بهتر آشنا شوند. این شناخت به مخاطب در انتخاب شما کمک می‌کند. این اولین قدم در اعتماد سازی است.

معرفی خدمات مطب یا کلینیک

یکی از بخش‌های مهم سایت‌های پزشکی و کلینیکی و مرتبط معرفی خدماتی است که توسط سیستم شما ارائه می‌شود. مخاطبان باید بدانند که آیا شما همانی هستید می‌توانید کمکشان کنید یا نه. این از گیج شدن مخاطب شما  و خروج از سایت جلوگیری می‌کند و کمک می‌کند نیاز به تماس‌های تلفنی یا حضوری بی‌مورد کاسته شود.

انتشار مقاله ها، اخبار و تازه های پزشکی

بسیاری از افراد در ابتدا فقط برای گرفتن اطلاعات در خصوص بیماری خود یا عزیزان‌شان به سایت‌های پزشکی مراجعه می‌کنند. از این رو انتشار مقالات و اخبار پزشکی باید کاملا مرتبط با شما و خدمات‌تان باشد. این اطلاعات باید علمی باشد و دارای نگارشی متناسب با مخاطب شما باشد؛ به طوری که به نگرانی افراد اضافه نکند و آن‌ها را از درمان ناامید ننماید.

همچنین وجود اطلاعات به روز و غیر کپی به سایت شما در بهتر دیده شدن در صفحات گوگل و جلب اعتماد مخاطب‌تان کمک می‌کند. از آنجا که انتشار مقالات علمی و بروزرسانی سایت یک کار زمانبر و تخصصی است، بهتر است یک یا چندنفر را با توجه به میزان گستردگی خدمات سایت‌تان برای این بخش در نظر بگیرید و یا کار را به یک شرکت معتبر بسپارید.

کاربری ساده برای بیماران

همانطور که می‌دانید، مخاطبان سایت‌های پزشکی بیماران یا خانواده‌های آنها هستند که برای خود یا عزیزان‌شان به دنبال اطلاعات پزشکی و یا ماهرترین پزشکان می‌گردد. این افراد از اقشار مختلف با سطح سواد مختلف‌اند. پس بایستی سایت یک پزشک درعین حال که اطلاعات کاملی به بیمار می‌دهد برای استفاده نیز آسان باشد و کمک کند بیمار راحت به اطلاعاتی که می‌خواهد دسترسی داشته باشد. داشتن یک سایت پیچیده هیچ کمکی به بیمار یا پزشک نمی‌کند.

اینکه سایت به گونه‌ای طراحی شود که کاربران بیشترین استفاده از آن را ببرند، کار متخصصین طراحی UI است. با سپردن طراحی سایت خود به یک شرکت متخصص می‌توانید مطمئن شوید که کاملا اهداف شما و نیاز مخاطبانتان به درستی برآورده شود.

سیستم نوبت دهی و پرداخت آنلاین

الان که مخاطب با شما و خدماتی که ارائه می‌دهید آشنا شده، و با اعتماد به شما می‌خواهد شما را انتخاب کند، نیاز است بخشی باشد که بیمار بتواند با خیال راحت و در همان زمان برای گرفتن وقت اقدام کند. سیستم آنلاین نوبت دهی کمک می‌کند بیماران زیادی هم زمان برای گرفتن نوبت یا خدمات به مطب یا کلینیک مراجعه نکنند. این باعث می‌شود در صرف زمان و هزینه توسط بیمار و همچنین زمان شما صرفه جویی شود. و به آرامش و مدیریت بهتر و کارآمد‌تر محیط درمانی شما کمک می‌کند.

آدرس دهی

در طراحی هر سایت پزشکی باید وجود یک صفحه تماس با ما در نظر گرفته شود. بیماران شما برای دریافت خدمات نیاز به مراجعه به مطب یا تماس با شما دارند. وجود آدرس دقیق و حتی نقشه برای راحت تر پیدا کردن آدرس از ضروریات هر سایت پزشکی است.  شما همچنین می‌توانید روزها  و ساعات حضور خود را در این بخش یا به صورت جدا در صفحه اصلی در اختیار مخاطب بگذارید.

پاسخ  به پرسش های متداول

این بخش کمک بزرگی به شما و مخاطبانتان می‌کند . شما می‌توانید سوالات پرتکرار مراجعه کنندگان‌تان را در بخش سوالات متداول پاسخ دهید. با این کار در وقت خود و بیمارانتان صرفه جویی می‌کنید.

سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی تمام مواردی است که کمک می‌کند سایت شما بین هزاران و میلیون‌ها سایت موجود توسط گوگل انتخاب شود تا در صفحات اول به مخاطبان بیشتری نمایش داده شود. باتوجه به اهمیت و جزییات زیادی که این بخش دارد شما می‌توانید در مقاله سئو سایت پزشکی بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

شرکت طراحی سایت آدم برفی

خدمات تخصصی تر و یا درخواستی ( اختصاصی)

برخی کلینیک‌ها و یا مراکز آزمایشگاهی و یا درمانی براساس نوع خدماتی که می‌دهند ممکن است علاوه بر بخش‌های اصلی بخش‌های دیگری را نیز نیاز داشته باشند که به ارائه بهتر خدمات آن ها کمک می‌کند. این بخش‌ها به صورت اختصاصی برای سایت شما طراحی می‌شود. مشاوران ما در شرکت آدم برفی با توجه به تجربه‌های کاری با مراکز مختلف می‌توانند به شما در انتخاب این خدمات اختصاصی کمک کنند.

ویزیت و مشاوره آنلاین

شما می‌توانید با توجه به نوع تخصص و رشته خود برخی خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه دهید. می‌توانید با توجه به نوع خدمت آن را رایگان و یا در قبال دریافت هزینه این خدمات را ارائه دهید.

بعنوان مثال دادن مشاوره آنلاین  برای بررسی نتایج آزمایش و تصویر برداری به صورت آنلاین می‌تواند یکی از این گزینه‌ها باشد.

اعلام لیست شرکت‌های بیمه‌ای طرف قرارداد

این گزینه جزو گزینه‌های اصلی نیست اما شما می‌توانید با قراردادن آن در سایت خود کمک کنید تا بیماران راحت تر تصمیم گیری کنند. زیرا هزینه برای مخاطبان دریافت خدمات پزشکی یکی از موارد مهم و اثرگذار بر تصمیم است.

سامانه‌های تست آنلاین

این گزینه می‌تواند بیشتر برای سایت‌های روانشناسی و یا گاها آزمایشگاه‌ها کاربرد داشته باشد. همچنین گاهی تهیه پرسشنامه‌ای کوتاه می‌تواند به بیمار کمک کند، بداند که خدمات شما برای او مناسب است یا شما نمی‌توانید به او کمک کنید.

بخش نظرات

همانطور که می‌دانید، نظرات مثبت افرادی که از خدمات شما استفاده نموده‌اند می‌تواند در اعتمادسازی مخاطبان جدید کاملا موثر باشد.شما می‌توانید با ایجاد فضایی برای مخاطبانتان، از نظرات مخاطبان قدیمی برای ایجاد اعتماد و جذب مخاطبان جدید استفاده کنید.

و هر قسمت اختصاصی بنابر تخصص و نیاز پزشک یا کلینیک می‌توان به سایت اضافه کرد. 

امکانات و ویژگی های مربوط طراحی سایت پزشکی

چرا یک پزشک باید وبسایت داشته باشد؟

امروزه بسیاری از افراد برای یافتن پزشک مورد نظر خود از موتورهای جستجو کمک می‌گیرند و این تعداد هر روز در حال افزایش است. به گونه‌ای که بسیاری از نوبت‌دهی‌ها نیز به صورت آنلاین انجام می‌شود. البته باید هنوز هم مانند قدیم تبلیغات دهان به دهان بسیار تاثیرگذار است. اما امروزه مردم زمان در صف ایستادن را ندارند و ترجیح می‌دهند که از طریق تلفن همراه خود به دنبال متخصص می‌گردند. در این زمان اگر سایت شما به خوبی سئو شده باشد، برنده خواهید شد و کاربر اینترنتی را به سوی خود جذب می‌کنید. به این صورت سرعت معرفی، حرفه و تخصص شما در اینترنت را افزایش خواهد داد. 

امکانات و ویژگی های مربوط طراحی سایت پزشکی

از جمله امکاناتی که طراحی سایت در اختیار کاربران قرار می‌دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. البته مراجعه کاربران نیاز به تولید محتوای پزشکی دارد. این اطلاعات باید با ارزش و علمی باشد. 

 • امکان دسترسی و تعریف مشتری و منشی در بخش‌های مختلف سایت
 • مشخص کردن خدمات و تخصص به طور کامل
 • دسترسی بیماران به مطالب و خدمات شما
 • امکان تعریف منشی در پنل مورد نظر
 • امکان پرداخت آنلاین ازطریق درگاه
 • قرار دادن مقالات تخصصی خود
 • بارگذاری فیلم و عکس و تصویر
 • امکان نمایش رزومه پزشک
 • امکان مشاوره رایگان و یا هزینه‌ای
 • اعلام لیست شرکت‌های بیمه طرف قرارداد
 • انتشار اخبار و مقاله‌ها و تازه‌های پزشکی
 • مشخص کردن مکان دقیق مطب با گوگل مپ
 • مشاهده نتایج آمارها
 • رزرو وقت و نوبت آنلاین
 • کاهش هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت
 • درج و مدیریت پرونده‌های بیماران توسط پزشک

علاوه بر امکانات بالا، پزشک برای جذب مخاطب هدفمند و مناسب، نیاز به یک وبسایت حرفه‌ای دارد. سایت باید علاوه بر داشتن اطلاعات مفید و مناسب و محتوای سئو شده باید بهینه شده باشد. سایت باید مخاطب‌پسند باشد و علاوه بر نسخه دسکتاپ، نسخه موبایل آن نیز بهینه سازی شده باشد یعنی به عبارتی ریسپانسیو باشد. زیرا بسیاری از مخاطبان شما از طریق تلفن‌های همراه خود به سایت شما دسترسی خواهند یافت.

هزینه طراحی سایت پزشکی چقدر است؟

اما قیمت طراحی سایت پزشکی چگونه محاسبه می‌شود. بخش‌های مختلف یک سایت پزشکی شامل نوبت‌دهی آنلاین، مشاوره پزشکی، تشکیل پرونده الکترونیکی، تازه‌های پزشکی و غیره اشاره خواهیم کرد که تمامی این موارد بر روی قیمت طراحی سایت پزشکی تاثیر خواهد گذاشت. اما تیم طراحی، اختصاصی نوشته شدن و یا استفاده از قالب‌های آماده، زبان برنامه نویسی، هاست، دامنه، و دیگر خدمات SEO مانند بارگذاری محتوا، تولید محتوا، طراحی اختصاصی ظاهر UI و UX سایت توسط طراح تحت وب، بک اند و فراند اند نیز می‌تواند بر روی قیمت طراحی سایت پزشکی تاثیر بگذارد.


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button