سئو سایت پزشکی، قیمت بهینه سازی سایت پزشکی با پشتیبانی

سمانه پرهیزکار

سئو سایت پزشکی امروزه به یکی از فاکتورهای مهم در ارتقا رتبه سایت های پزشکی در نتایج گوگل بدل شده و از اهمیت بسیار بالایی نسبت به گذشته برخوردار است. در سالهای اخیر سایت های بسیاری در فضای اینترنت راه اندازی شده اند که در زمینه های مختلف پزشکی فعالیت کرده و اطلاعات زیادی را در اختیار کاربران قرار میدهند. همچنین پزشکان بسیاری برای نوبت دهی به بیماران خود از فضای اینترنت استفاده کرده و کاربران نیز میتوانند در هر سایت از شبانه روز و بدون دغدغه ترافیک و مشغولی تلفن، ساعت مراجعه به پزشک را مشخص نمایند. به همین دلیل پزشکان برای نمایش سایت خود در رتبه های اول نتایج جستجو نیاز دارند تا وبسایت خود را بهینه سازی کرده و سئو سایت پزشکی را رعایت نمایند.

همانطور که میدانید، سئو مجموعه ای از استانداردهای فضای اینترنت است که به منظور بهینه سازی نتایج جستجو و رده بندی وبسایت ها بر اساس معیار های مختلف است. این رده بندی ها میتواند تاثیر بسیاری در پیدا کردن نتایج درست و اطلاعات کاربردی برای کاربران داشته باشد و در نهایت رضایت کاربران را از وبسایت ها منجر شود. همچنین وبسایت های غیر کاربردی و غیر استاندارد که تاثیر بدی در فضای اینترنت ایجاد میکنند نیز شناسایی شده و از موتورهای جستجو حذف می گردند. در زمینه پزشکی نیز به همین صورت است و سایت های زیادی سعی دارند تا اطلاعات نادرست و یا مخرب را در دسترس کاربران قرار دهند. به همین دلیل بهینه سازی سئو سایت پزشکی نیز اهمیت زیادی داشته و میتواند حسن نیت و کیفیت کار سایت پزشکی را به ناظران فضای اینترنت یعنی رباتهای گوگل نشان دهد.

به طور کلی، استاندارد سازی وبسایت ها بسیار ضروری است اما اهمیت آن برای پزشکان این است که میتوانند بسیار راحت تر کاربران را به وبسایت خود وارد کرده و خدمات مورد نیاز کاربران را در تخصص های مختلف به آنها ارائه دهند. در واقع کاربران زمانی که به دنبال درمان و اطلاعات درمانی در اینترنت هستند، تمایل دارند تا هرچه سریع تر به نتایجی کاملتر و مفیدتر دست پیدا کرده و مشکل خود را برطرف نمایند. این امر میتوانند اثرات سئو سایت را پر رنگ تر نماید.

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ آدم برفی به بررسی مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در سئو سایت پزشکی می پردازیم. این ها بخش کوچکی از مواردی هستند که تیم ما در بهینه سازی یک سایت پزشکی در نظر می گیرد. بهترین و پر سرعت ترین روش برای رسیدن به نتایج دلخواهتان در یک وب سایت پزشکی یا وب سایت کلینیک زیبایی و یا درمانی، مراجعه به یک تیم با تجربه در این زمینه می باشد. اگر شما نیز برای راه اندازی و سئو سایت پزشکی خود نیاز به کمک دارید، می توانید با مشاوران ما در تماس باشید:

شماره تماس مشاوره با کارشناس سئو : 09194988166
شماره تماس تهران: 02128427449

شماره تماس قزوین: 02833222873

سئو سایت پزشکی

چرا سرمایه گذاری در سئو سایت پزشکی اهمیت دارد؟

بر طبق آمار، بیش از 80 درصد کاربران اینترنت تمایل دارند تا اطلاعات پزشکی را از سایت های اینترنتی کسب کرده و نوبت دهی پزشکی و دریافت خدمات را به صورت آنلاین انجام دهند. همچنین بیش از 50 درصد کاربران اینترنت تنها سه نتیجه نخست در صفحه اول نتایج را کلیک کرده و حدود 75 درصد از کاربران حتی به صفحات دوم و سوم هم وارد نمیشوند. این امر نشان میدهد که قرار گرفتن یک وبسایت در رتبه نخست نتایج جستجو چقدر اهمیت پیدا خواهد کرد. البته رقابت در میان رقبای قدرتمند نظیر وبسایت های دولتی و وبسایت های سرمایه داری، کار را برای پزشکان تازه وارد سخت خواهد کرد.

بنابراین سرمایه گذاری برای بهینه سازی سئو سایت پزشکی بسیار پر اهمیت خواهد بود. زیرا اگر وبسایت شما در نتایج نخست قرار نگیرد، به راحتی کاربران را از دست داده و حتی کاربران جدیدی نیز به وبسایت شما وارد نخواهند شد. در نتیجه وبسایت پزشکی شما عملاً بدون استفاده خواهد ماند و در نهایت هیچ درآمد و نتایج مثبتی برای شما به همراه نخواهد داشت. برای جلوگیری از چنین حالتی نیز باید بر روی متخصصین سئو سایت و آشنا با مسائل پزشکی سرمایه گذاری کرد تا سئو سایت را استانداردسازی کنند. هرچه به صورت حرفه ای تر کار انجام شود، بازدهی بالاتری خواهد داشت و وبسایت شما را با سرعت بالاتری به رتبه های برتر حرکت میدهد. توجه داشته باشید که گوگل نسبت به اطلاعات درج شده در وبسایت های پزشکی بسیار حساس تر نسبت سایر اطلاعات عمل کرده و دقت بسیاری در درستی اطلاعات به خرج میدهد. زیرا این اطلاعات مستقیماً با سلامت جامعه در ارتباط بوده و وجود اطلاعات نادرست میتواند خطر آفرین باشد. بنابراین حتماً باید از متخصص سئو آشنا به اطلاعات پزشکی استفاده نمایید.

چگونه می‌توانید سئو سایت پزشکی را به درستی انجام داد؟

همانطور که گفته شد، استاندارد سازی وبسایت های پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تنها انجام درست آن میتواند شما را به نتایج مورد نظر برساند. فاکتورهای مهمی نیز برای استاندارسازی سئو وجود دارند اما از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وبسایت استاندارد پزشکی باید سرعت بالایی در نمایش صفحات داشته باشد.
 • وبسایت پزشکی باید از امنیت بالایی برخوردار بوده و فضایی امن را در اختیار کاربران قرار دهد.
 • وبسایت پزشکی باید دارای قابلیت ریسپانسیو یا انطباق پذیری با نمایشگر دستگاه های مختلف بخصوص موبایل باشد.
 • خاصیت موبایل فرندلی نیز از اهمیت زیادی در رتبه بندی وبسایت های خدماتی برخوردار است.
 • محتوای با کیفیت و دارای اطلاعات درست و کارآمد میتواند تاثیر زیادی در بهینه سازی سئو سایت پزشکی داشته باشد و به راحتی رتبه سایت شما را ارتقا دهد.
 • بهینه سازی کلمات کلیدی کاربردی و روان در استاندارد سازی وبسایت امری حیاتی است.
 • رابط کاربری وبسایت پزشکی باید روان و ساده بوده و در آن از طرح ها و قالبهای مناسب با خدمات پزشکی استفاده شود.
 • وبسایت استاندارد پزشکی باید دارای تگ های Alt و توضیحات متای بهینه جهت معرفی اطلاعات ویدیویی و عکس ها برخوردار باشد.
 • معرفی راه های درمانی و مشاوره های پزشکی به صورت عکس و ویدیو های با کیفیت کمک بسیاری در ارتقا رتبه سایت و جذب کاربران خواهد داشت.
 • لینک دهی خارجی و داخلی و همچنین متصل کردن صفحات وبسایت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک میتواند برگ برنده برای سایت پزشکی شما باشد.
 • استفاده از ابزارهای گوگل نظیر Analytics، map، My Business، Tag Manager و … 
سئو سایت پزشکی

بررسی فاکتورهای مهم در استاندارد سازی سئو سایت پزشکی

 در این بخش برخی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در سئو یک سایت با موضوع پزشکی را مورد بررسی قرار میدهیم :

سرعت بارگذاری صفحات وبسایت پزشکی

همانطور که میدانید، وبسایت های پر کاربر باید بتوانند برای ارائه خدمات و اطلاعات به کاربران خود، صفحات مورد نظر کاربران را با سرعت بالا بارگذاری و به کاربران نمایش دهند. لود سریع اطلاعات از اهمیت زیادی در فضای اینترنت برخوردار است و کاربران نیز به این موضوع توجه بسیاری میکنند. در صورتی که وبسایت شما دارای اطلاعات زیاد و با ارزش باشد اما نتواند صفحات را برای کاربران در زمانی کوتاه بارگذاری و نمایش دهد، به سرعت کاربران را دلسرد میکند. در واقع اگر سرعت بارگذاری سایت بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد، کاربران به راحتی از سایت خارج شده و به سایت رقیب مراجعه میکنند و دیگر وارد سایت شما نمیشوند. این امر میتواند بسیار مضر باشد زیرا کاربران زیادی به راحتی از شما دور شده بازدید سایت شما به سرعت کم خواهد شد. شرط اول گوگل برای قرارگیری در رتبه های برتر نیز سرعت لود بالاست و وبسایت های کند و سنگین را به هیچ وجه در صفحه اول قرار نخواهد داد. استفاده از سئو سایت پزشکی میتواند به راحتی مانع از چنین احتمالاتی شده و از پسرفت سایت جلوگیری نماید.

امنیت صفحات وبسایت پزشکی

در کنار سرعت بالای وبسایت، سایت پزشکی و هر نوع سایت دیگری باید امنیت بالایی را در ارائه خدمات به کاربران ایجاد کرده و محیطی کاملاً امن برای ورود کاربران به صفحات وبسایت فراهم کند. امنیت کاربران و حفاظت از اطلاعات آنها امری بسیار جدی است و به همین دلیل پروتکل های زیادی نیز در این زمینه ایجاد شده اند که با نام HTTPS شناخته میشود. یک وبسایت پزشکی امن باید تاییدیه این پورتکل ها را در اختیار داشته باشد تا بتواند رتبه خود را در نتایج گوگل بالاتر ببرد. نشان امن بودن وبسایت نیز قفل سبز رنگی است که در کنار آدرس سایت قرار گرفته و نشان از امنیت در سئو سایت پزشکی است. وبسایت فاقد قفل سبز رنگ و پیشوند HTTPS، به هیچ عنوان نمیتواند از اطلاعات کاربران در برابر حملات هکرها محافظت کرده و آنها در خطر قرار میدهد.

قابلیت ریسپانسیو یا انطباق پذیری و موبایل فرندلی

قابلیت انطباق پذیری وبسایت پزشکی با دستگاه های مختلف به معنای اجرای درست صفحات و محتوای وبسایت در نمایشگرهای دستگاه های مختلف با هر ابعادی است. همانطور که میدانید، امروزه دستگاه های متنوعی از جمله کامپیوتر رومیزی، لپ تاپ، موبایل، تبلت، تلویزیون، مانیتور خودرو و … قابل اتصال به اینترنت بوده و میتوان با استفاده از آنها به راحتی در وبسایت ها به جستجو پرداخت. کاربران زیادی نیز با استفاده از این دستگاه ها و بخصوص با استفاده از موبایل و تبلت به اینترنت متصل هستند. همین امر باعث شده تا گوگل نسبت به سئو سایت پزشکی و دیگر سایت ها با حساسیت بالایی عمل کرده و وبسایت های فاقد قابلیت ریسپانسیو را از نتایج برتر حذف کند. در واقع وبسایت هایی که از این قابلیت بهره نمی برند، هیچ شانسی برای قرار گیری در صفحه اول گوگل ندارند. قابلیت موبایل فرندلی نیز بسیار مشابه با قابلیت ریسپانسیو است اما با این تفاوت که سئوکار باید تمامی صفحات سایت را به صورت اختصاصی برای موبایل و تبلت برنامه نویسی کرده تا به صورت بسیار سریع، روان و فاقد ابزارهای اضافی در دستگاه های کوچک به نمایش درآید. این خاصیت تنها در موبایل و تبلت عمل کرده اما در صفحات بزرگ غیر فعال میشود و وبسایت به همان شکل اصلی بارگذاری میشود. وبسایت های دارای خاصیت موبایل فرندلی در آدرس خود دارای پسوند AMP خواهند بود.

استفاده از محتوای با کیفیت و بهینه در سئو سایت پزشکی

همانطور که میدانید، اطلاعات در اینترنت حرف اول را زده و وبسایت هایی که دارای محتوای با کیفیت و با ارزش هستند میتوانند به راحتی کاربران زیادی را به خود جذب کرده و کلیک ها و بازدیدها را افزایش دهند. وبسایت های پزشکی دارای اطلاعات درمانی با کیفیت و کاربردی و همچنین بهینه شده همیشه در رتبه های بالای نتایج جای میگیرند. استفاده از روشهای انتشار محتوا همچون شامل وبلاگ نویسی، بارگذاری در صفحات، انتشار مطبوعات، ارسال خبرنامه در ایمیل، معرفی کتاب های الکترونیکی و… میتواند در این را کمک کننده باشند. البته به شرط این که استانداردهای گوگل را تا حد قابل قبولی رعایت کرده باشند. اصول و استانداردهای گوگل در ارزش گذاری محتوای وبسایت ها عبارت اند از:

 • محتوا باید با هدف رفع نیاز کاربران و رضایت آنها تولید شود، نه تایید شود در موتورهای جستجو.
 • نباید از تولید محتوا به منظور فریب و گمراه کردن کاربران استفاده شود.
 • استفاده از روشهای میانبر مختلف و تکنیک های سیاه سئو سایت پزشکی در تولید محتوا جهت بالا بردن رتبه وبسایت غیر قانونی است.
 • استفاده از اطلاعات تخصصی در تولید محتوا و بیان آنها به صورت روان و قابل درک برای کاربران ارزش محتوا را بالا خواهد برد.
 • انتشار محتوای مشابه با رقبا در زمینه کاری مشابه و همچنین استفاده از محتوای غیر مرتبط با زمینه کاری، رتبه وبسایت را کاهش خواهد داد.
 • استفاده از نرم افزار و ربات به منظور تولید محتوای خودکار، غیر قانونی است.
 • ایجاد صفحات با محتوای بی ارزش و یا استفاده از محتوای بسیار کوتاه در صفحات باعث کاهش رتبه سایت میگردد.
 • استفاده از لینک ها کلمات کلیدی و علائم نگارشی مخفی ممنوع است.
 • لینک دهی تودرتو و گمراه کننده در محتوای صفحات غیر قانونی است.
 • لینک دهی موضوعات غیر مرتبط با موضوع اصلی محتوا میتواند نتایج منفی داشته باشد.
 • هک شدن صفحات و عدم ایمن سازی سئو سایت پزشکی باعث حذف شدن صفحات از نتایج گوگل می شود.
فاکتورهای تاثیر گذار در بهینه سازی سایت پزشکی

استفاده از کلمات کلیدی کاربردی و مفید

کلمات کلیدی حکم معرفی وبسایت شما به موتورهای جستجو و کاربران را داشته و استفاده از کلمات کلیدی کاربردی و مفید میتواند به راحتی بازدید شما را بالاتر برده و کاربران بیشتری را به سمت صفحات وبسایت شما هدایت کند. گوگل توجه زیادی به کلمات کلیدی وبسایت ها داشته و همیشه صفحات سایتها را بر اساس کلماتی که بیشتر توسط کاربران جستجو میشود، رتبه بندی میکند. زمانی که شما از کلمات کلیدی مطابق با سلیقه کاربران و نیاز آنها استفاده نمایید، علاوه بر بالا رفتن بازدیدها و کسب رتبه بهتر، نیازهای کاربران را به میزان بالاتری پاسخ میدهید و به آنها محتوای مورد نیاز را معرفی نموده اید. در بهینه سازی سئو وبسایت پزشکی، توجه به کلمات کلیدی توسط سئو کار بسیار ضروری است.

اهمیت رابط کاربری در سئو سایت پزشکی

رابط کاربری در واقع فضایی است که کاربران در زمان ورود به سایت با آن مواجه شده و شامل تمامی منوها، تیترها، دسته بندی ها، هدر و فوتر و قسمتهای مختلف سایت میشود. برای کاربران بسیار مهم است که در زمان ورود به وبسایت شما بتوانند به راحتی از تمامی قسمت ها و ابزارهای سایت استفاده کرده و بتوانند به راحتی مسیرها و نقشه کلی سایت را متوجه شوند تا بتوانند با سرعت بالا و در کوتاه ترین زمان به صفحه مورد نظر برسند. همچنین استفاده از قالب و طرح بندی ساختار وبسایت متناسب با زمینه کاری شما میتواند تاثیر زیادی در کاربران داشته باشد. این امر باعث میشود تا کاربران رضایت بیشتری از سایت شما داشته و بازهم به سایت شما مراجعه نمایند و سایت شما را به دیگران معرفی کنند. البته نتیجه گیری از چنین مواردی ،در کنار محتوای قوی قابل تحقق خواهد بود.

استفاده از تگ های Alt و توضیحات متا در سئو سایت پزشکی

استفاده از تگ های Alt و توضیحات متا در معرفی عکس و ویدیوها و به طور کلی هر آنچه در وبسایت منتشر میشود، باعث بالا رفتن ارزش محتوای سایت و همچنین قرارگیری در رتبه های بالاتر نتایج جستجو میشود. زیرا موتورهای جستجو و به ویژه رباتهای خزنده گوگل بسیار راحت تر میتوانند محتوای صفحات سایت شما را تحلیل کرده و نوع و مفهوم آنها را تشخیص دهند. در نتیجه درک درستی از محتوا پیدا کرده و در زمان جستجوی کاربران میتوانند نتایج دقیق تری به آنها نمایش دهند.

استفاده از عکس و ویدیوهای با کیفیت در تولید محتوا

ویدیو ها و عکس های موجود در صفحات وبسایت پزشکی میتوانند تاثیر زیادی در درک بهتر از محتوای صفحات برای کاربران داشته باشند و اطلاعات را سریعتر و راحت تر به کاربران منتقل نمایند. همچنین میتوانند کاربران زیادی را از بخش های Image و Video  گوگل به سمت سایت شما هدایت کرده و حتی نام وبسایت شما را به آنها نشان دهند. البته کیفیت و دقت در استفاده از عکس و ویدیو در بهینه سازی سئو سایت پزشکی تاثیرگذار است. زیرا علاوه بر اینکه عکس و ویدیوها باید با محتوای اصلی مرتبط باشند، کیفیت و وضوح آنها نیز بسیار مهم است. در کنار آن، فشرده سازی فایل و انتشار عکس و ویدیو با فرمت مناسب نیز تاثیر زیادی در سرعت بارگذاری صفحات دارند. عدم دقت در این موارد میتواند باعث کند شدن صفحات شده و کاربران را کاهش دهد.

لینک دهی داخلی و خارجی صفحات سایت

همانطور که میدانید، استفاده از لینک های میانبر برای ایجاد اتصال میان صفحات مختلف و مرتبط به هم، امری ضروری در بالا بردن بازدید ها و کلیک صفحات سایت است. اما لینک دهی به سایت های خارجی نیز میتواند در این امر موثر بوده و بازده بالاتری نیز به همراه داشته باشد. زمانی که شما لینک صفحات سایت خود را در سایت های دیگر نظیر Linkedin منتشر کرده و یا سایت های دیگر لینک صفحات شما را به عنوان منبع درج کنند، علاوه بر بازدید بالاتر، بازخورد بیشتری نیز از گوگل دریافت میکنید. گوگل به لینک های خارجی اهمیت ویژه ای داده و در ارتقا رتبه سایت بیشتر به آنها توجه می کند.

استفاده از ابزارهای گوگل در سئو سایت پزشکی

یکی از موثرترین راههای افزایش بهینه سازی سئو سایت و بازدیدها، استفاده از ابزارهای گوگل نظیر Analytics، map، My Business، Tag Manager و … است. به کمک این ابزارها میتوان اطلاعات زیادی را از عملکرد وبسایت و شرایط کلی از بازدیدها و کلیک های کاربران در وبسایت را بدست آورده و تمامی مشکلات و موانع موجود در سئو سایت و کدهای برنامه نویسی را مشخص کرد. همچنین میتوان وبسایت را بهتر به موتور جستجو معرفی کرده و اطلاعات کامل تری را در اختیار کاربران قرار داد. استفاده از چنین ابزارهایی میتواند مسیر رسیدن به رتبه های بالا و بهینه سازی سئو سایت را برای شما هموارتر نماید.


برچسب ها:

  نظرات


  3 دیدگاه
  asalprh

  عالی، با توجه به نمونه کاراتوت شما واقعا در حوزه سئو سایت های پزشکی مهارت دارید،خسته نباشید


  پاسخ
  دکتر حمیدیا

  ما قبلا از خدمات شرکت های مختلفی برای سئو سایت های پزشکی مجموعه مون استفاده کردیم. آژانس هایی مثل داکتاپ، رادزاد، فرین و … .
  آیا خدماتی که شما ارائه میدین فراتر از این شرکت ها است؟ یا اگر بخواین به کیفیت خدمات خودتون نمره بدین آیا نمره بالاتری میدین یا نه؟ و اینکه برای همکاری با مجموعه شما چه طوری باید ارتباط برقرار کرد؟


  پاسخ
   آدم برفی

   سلام دوست عزیز
   مجموعه ما بیش از 6 سال در حوزه برندینگ پزشکی در حال فعالیت است و خدماتی از قبیل طراحی وب سایت پزشکی، سئو سایت پزشکی، مدیریت شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام را ارائه می دهد. همچنین مجموعه ما بیش از 4 میلیون کلمه محتوای فارسی در حوزه پزشکی تهیه کرده است. برای آگهی از کیفیت پروژه های پزشکی می توانید تعدادی از پروژه ها را در بخش نمونه کارها مشاهده نمایید.می توانید از طریق شماره های موجود در تماس با ما و یا فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید


   پاسخ
  instagram logo call button