مراحل سفارش طراحی سایت : چه کارهایی باید در این راستا انجام شود؟

سمانه پرهیزکار

اگر قصد توسعه کسب‌وکار خود را دارید پیشنهاد می‌کنم به فکر داشتن یک سایت بیفتید! برای رونق کسب‌وکار خود بهتر است ابتدا مراحل سفارش طراحی سایت را بدانید تا بر اساس آن عمل کنید. در این قسمت ما به شما یک دید کلی از سفارش طراحی سایت خواهیم داد. سپس می توانید جهت سفارش طراحی سایت با ما در تماس باشید و یا از طریق فرم مشاوره در خواست خود را ثبت کرده تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

مراحل سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

اگر قصد دارید به دنیای تجارت و کسب‌وکار وارد شوید سفارش طراحی سایت یکی از اقداماتی است که می‌تواند به توسعه کسب‌وکار شما کمک کند. کاربرانی که در سطح اینترنت فعالیت می‌کنند جز مشتریان بالقوه محصول یا خدمات شما می‌باشند. سفارش و درخواست طراحی سایت می‌تواند مشتری بالقوه شما را به مشتری بالفعل تبدیل نماید. درصورتی‌که سایت شما کاملاً حرفه‌ای باشد می‌توانید مشتریان وفاداری را در سطح اینترنت به کسب‌وکار خود جذب نمایید.
برای مثال سفارش طراحی سایت فروشگاهی یکی از عواملی است می‌تواند در امر فروش محصول به شما کمک کند. در صورتی که شما دانش کافی برای طراحی سایت ندارید می‌توانید با درخواست طراحی سایت از یک گروه حرفه‌ای کمک بگیرید. 
ساخت سایت حرفه‌ای ممکن است کمی به زمان نیاز داشته باشد، انجام طراحی وب‌سایت به آنالیز، بررسی و دقت نیاز دارد. برای سفارش یا درخواست طراحی سایت نیاز به بررسی و آنالیز از سمت افراد حرفه‌ای خواهید داشت. 
لازم است بدانید برای سفارش طراحی سایت ابتدا مشتری سفارش طراحی سایت را به تیم طراح وب‌سایت خواهد داد که تیم باتوجه‌به نوع کسب‌وکار یا هدف سفارش‌دهنده نیازهای مشتری خود را بررسی کرده و باتوجه‌به درخواست و سلیقه مشتری بر روی طراحی اولیه توافق خواهند کرد.

مراحل سفارش طراحی سایت

برای ثبت سفارش برای طراحی سایت باید مراحل زیر را طی کنید:

جلسه مشاوره

جلسه مشاوره جز مراحل مهم ثبت سفارش طراحی وب‌سایت می‌باشد. در این جلسه مشتری باید تمامی نیازها، دیدگاه‌ها و انتظارات خود را از سایت به اطلاع تیم طراحی برساند. سپس تیم طراحی براساس نیازهای مشتری به پیاده سازی طرح شما بپردازد. 
تعیین اینکه چه نوع سایتی نیاز دارید نیز از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید. شما باید موارد زیر را برای طراحی سایت خود مشخص نمایید:

تصیمیم به سفارش چه سایتی دارید:

تصمیم دارید طراحی وب سایت شما با سیستم مدیریت محتوای آماده باشد یا با زبان‌های برنامه نویسی 

طراحی سیستم مدیریت محتوای آماده نسبت به اختصاصی ارزان‌تر می‌باشد. اما در برخی موارد برای داشتن امکانات کامل مورد نیاز شما، باید سیستم مدیریت محتوا حتما اختصاصی باشد. اگر شما درباره این سیستم ها اطلاعی ندارید، از شرکتی که قصد سفارش طراحی سایت دارید بخواهید تا مزایا و مشکلات هر یک را با توجه به نیاز شما تشریح دهد.

تعیین دامنه سایت

مرحله بعدی این است که نامی که برای کسب و کار خود انتخاب کرده‌اید را به عنوان دامنه ثبت نمایید. بعد از آن یکی از پسوندهای com. و ir. که جز رایج‌ترین پسوندها هستند را انتخاب نمایید. ثبت و تمدید دامنه هزینه دارد. هزینه دامنه ir. به مراتب کمتر از هزینه دامنه com. می‌باشد. نحوه تمدید دامنه و مدت تاریخ انقضای دامنه توسط شرکت به شما اطلاع داده خواهد شد. در مورد انتخاب نام دامنه نیز می‌توانید با متخصص سئو مشورت نمایید. 

 

 

سفارش طراحی سایت

هاست وب‌سایت

هاست یا Host یک فضای میزبانی وب می‌باشد. برای راه اندازی یک وب‌سایت در فضای وب نیاز به فضا و حافظه داریم. برخی از شرکت‌های میزبان این فضا را می‌توانند بفروشند و در اختیار افراد قرار دهند. شما با خریداری هاست می‌توانید اطلاعات و فایل‌های وبسایتتان را بارگذاری نمایید. بهتر است تهیه فضای هاست را به خود شرکت طراحی سایت بسپارید. در زمان سفارش طراحی سایت باید به پهنای باند ماهانه و هزینه ارتقا فضای هاستینگ نیز توجه کنید. 

قالب وب‌سایت

قالب یک سایت همان ظاهر سایت می‌باشد. طرح‌ها، رنگ‌بندی، فونت و غیره جز قالب یک سایت هستند. سفارش طراحی لوگو سایت نیز جز قالب سایت می‌باشد. قالب های آماده سایت زیادی برای وردپرس وجود دارد که بیشتر آن‌ها رایگان می‌باشند که ممکن است این قالب پاسخگوی نیاز شما نباشد. سایت‌هایی وجود دارند که می‌توانید از آنجا قالب‌های آماده خریداری نمایید یا می‌توانید طرحی اختصاصی برای خود سفارش دهید. قیمت طراحی سایت با adobe xd یا فوتوشاپ بیشتر از انتخاب قالب آماده می‌باشد.

طرح و رنگ بندی وب‌سایت

با توجه به هدف سایت، طرح و رنگ بندی مشخصی باید برای سایت خود انتخاب کنید. با انتخاب رنگ، فونت، و عکس مناسب می‌توانید مخاطبان خود را جذب کنید. بعد از طراحی سایت، محتوای سایت شما اهمیت بسیاری دارد که باید محتوایی که تولید می‌کنید متناسب با کسب و کار شما باشد. 

وارد کردن اطلاعات وب‌سایت

بعد از سفارش قالب و پیاده‌سازی آن، باید اطلاعات در سایت درج شود. این مرحله به این صورت است که شما باید فایلی کامل از مطالب مورد نیاز وب‌سایت خود آماده و دسته بندی کنید و آن را برای شرکت ارسال نمایید. می‌توانید از شرکت بخواهید که به شما دسترسی و آموزش لازم برای وارد کردن اطلاعات به سایت را  بدهند. اگر خودتان اطلاعات را وارد کنید، هزینه سفارش شما کاهش خواهد یافت. 

امنیت وب‌سایت

امنیت وب‌سایت نیز بسیار اهمیت دارد. امنیت سایت به کارهایی گفته می‌شود که وبمستر برای امنیت سایت در برابر هکرها انجام می ‎دهد. بالا بردن امنیت وب‌سایت شامل نصب و استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی بر روی وب‌سایت و توجه به هشدارهای امنیتی، قرار دادن پسوردهای قوی و غیره خواهد بود که از حمله هکر و نشت اطلاعات جلوگیری می‌کند. 
هک شدن سایت می‌تواند ضربه بزرگی به اعتبار سایت بزند و زمان و تلاش‌هایی که صرف سایت خود کرده‌اید را هدر بدهد. 

درخواست طراحی سایت

سئو سایت

سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو برای موفقیت یک وب‌سایت بسیار اهمیت دارد. بدون سئو سایت، راه‌اندازی یک سایت فایده‌ای ندارد. برای بهینه سازی وب‌سایت باید ترافیک سایت را افزایش دهید. برای افزایش ترافیک و ورودی‌های سایت باید اقداماتی را انجام دهید، این اقدامات شامل موارد زیر است :

 • لینک سازی داخلی
 • لینک سازی خارجی
 • بهینه سازی تیترها
 •  بهینه سازی کدها
 • بهینه سازی تصاویر
 • و …

پشتیبانی سایت

پشتیبانی از سایت شامل بررسی مرتب آن می‌باشد که در صورت بروز خطا و مشکلات سایت آن را شناسایی و سایت را بروزرسانی نمایند. پشتیبانی یک سایت بر دو نوع است:

پشتیبانی محتوایی سایت

یکی از مراحل سفارش طراحی سایت شما شامل درخواست پشتیبانی از محتوای سایت می‌باشد که در این نوع پشتیبانی به غیر از طراحی و پیاده سازی سایت، تولید محتوا نیز برعهده شرکت می‌باشد و محتوایی که بر روی سایت انتشار می‌یابد باید سئو شده باشد. این بخش شامل موارد زیر است:

 • تولید و انتشار محتوای وبسایت
 • تعیین کلمه کلیدی
 • تعیین استراتژی محتوا
 • آپدیت محتوا 
 • و غیره

پشتیبانی فنی سایت

این بخش شامل بررسی مسائل امنیتی و حل باگ‌ها و خطاها و بررسی domain و هاست وب‌سایت می‌باشد. در این نوع از پشتیبانی سایت دائما چک خواهد شد و خطاها برطرف می‌شود و در صورت نیاز افزونه ای نصب می گردد. 

هزینه طراحی سایت 

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای افرادی که می خواهند سفارش طراحی سایت بدهند موضوع هزینه آن است. اما باید بدانید که برای طراحی سایت، چه طراحی سایت شرکتی باشد یا فروشگاه اینترنتی نرخ ثابتی وجود ندارد. این هزینه بر اساس امکانات درخواستی کارفرما تعیین می گردد. هر امکاناتی که به سایت اضافه گردد هزینه ای به همراه دارد. از این رو در صورت نیاز به مشاوره و یا درخواست قیمت می توانید با کارشناسان ما در مجموعه آدم‌برفی تماس بگیرید.


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button