طراحی سایت خبری : باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سمانه پرهیزکار

سایت‌های خبری یکی از سایت‌های پر بازدید است. برای اینکه سایت خبری ما نیز، جزو سایت‌های پرمخاطب باشد باید ویژگی‌های یک سایت خبری خوب را داشته باشد. دیگر برای آگاهی از اخبار در زمینه‌های مختلف، روش‌های سنتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. زیرا هم وقت و هم هزینه اضافی در بردارد. با فراگیر شدن فضاهای اینترنتی، اغلب افراد از وب‌سایت‌های خبری برای اطلاع آنلاین از خبرها استفاده می‌کنند.
برای آنکه یک سایت خبری پربازدید و باکیفیت داشته باشید؛ باید یک تیم فوق‌العاده حرفه‌ای را برای طراحی در نظر بگیرید. مجموعه‌ی آدم برفی، افراد متخصص و توانایی را گردهم آورده است تا بهترین طراحی‌ها را برای سایت شما به ارمغان بیاورد. در ادامه‌ی مقاله، ویژگی‌های یک طراحی سایت عالی را مورد بررسی قرار داده‌ایم. با ما همراه باشید.

طراحی سایت خبری

ویژگی‌هایی که یک سایت خبری را متمایز می‌کند

سایت خبری این امکان را فراهم می‌کند تا مردم در زمینه‌های مورد علاقه‌ی خود در کمترین زمان، اخبار هر لحظه را دریافت کنند. بنابراین سایت‌های خبری باید به‌روزرسانی قویی داشته باشند. در نتیجه نوع طراحی آن، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. سایت‌های خبری باید هم ورودی خوبی داشته باشند و هم مخاطب را ترغیب کنند که همیشه این سایت را، برای آگاهی از اخبار در اولویت قرار بدهد. یک نکته‌ای که در سایت‌های خبری وجود دارد و قابل اهمیت است؛ این موضوع می‌باشد که در کنار متن خبرها، می‌توان  از عکس‌ها و فیلم‌ها استفاده کرد. در صورتی که در مجله و روزنامه‌ها این امکانات وجود ندارد و در شبکه‌های اجتماعی نیز، محدودیت‌هایی برای انجام این موارد وجود دارد. ویژگی‌هایی که در یک طراحی خوب و مناسب باید رعایت شود، شامل موارد زیر می‌باشد: 

قرار دادن محتواهای به روز: سایت‌های خبری باید طوری طراحی شوند که بتوانند در همان لحظه که خبری ایجاد می‌شود آن را در صفحه سایت خود منتشر کرد. زیرا وقتی خبری آماده می‌شود در کمتر از چند ثانیه سایت‌های مختلف آن را بارگذاری می‌کنند و گوگل آنها را در اولویت قرار می‌دهد. 

ثبت دامنه اختصاصی: باید یک دامنه مختص سایت شما طراحی شود.

طراحی قالب‌های مناسب و جذاب: یکی از نکته‌های خیلی مهم  در طراحی سایت خبری، بخش ظاهری سایت می‌باشد. باید طوری قالب ظاهری آن طراحی شود که مخاطب به راحتی خبر مدنظر خود را پیدا کند. باید عنوان خبر و محتوای خبر به خوبی به مخاطب نشان داده شوند. علاوه بر این موضوع، باید چیدمان سایت طوری باشد که مخاطب را ترغیب کند تا زمان بیشتری را در صفحه سپری کند. همچنین مخاطب بتواند در زمینه‌ی مورد علاقه‌ی خود به خبرهایی که قبلا منتشر شده است به راحتی دسترسی پیدا کند. به طور کل طراحی ظاهری سایت باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را سردرگم نکند و  نیاز مخاطب را برطرف کند.

مدیریت ساده سایت: همانطور که در بالا گفتیم باید اخبار در همان لحظه که آماده است، منتشر شود. باید دسترسی‌های آسان برای خبرنگاران داده شود، تا بتوانند به راحتی و سریع، متن‌های خود را ویرایش و منتشر کنند.

مشخص کردن سطح دسترسی به خبرنگاران : باید میزان دسترسی به خبرنگارانی که فعالیت می‌کنند، مشخص شود. 

تعریف بخش های خبری: اگر سایت خبری شما تنها در یک زمینه فعالیت نمی‌کند باید تمامی بخش‌های خبری در صفحه سایت مجزا و مشخص باشد.  

طراحی برای تبلت و موبایل: اغلب افراد برای اطلاع آنلاین از اخبار، از موبایل و تبلت استفاده می‌کنند. به همین علت باید طراحی سایت به‌گونه‌ای باشد؛ که در صفحات موبایل قابل خوانایی و دسترسی آسان به تمامی بخش‌ها را دارا باشد. در ضمن صفحات سایت، هنگام نشان دادن در موبایل نیز، باید زیبایی و نوع چیدمان خود را حفظ کنند. 

سرعت بالا در لودشدن سایت: مخاطب نیاز دارد خیلی سریع خبر مدنظر خود را مطالعه کند اگر سایت شما به گونه‌ای طراحی و برنامه‌نویسی شده باشد که برای بالا آمدن نیاز به زمان بیشتری داشته باشد. مخاطب از سایت شما بیرون می‌آید. برای سریع بالا آمدن سایت، علاوه بر طراحی و برنامه‌نویسی خوب، سئو سایت نیز باید به درستی و خوب انجام شود. 

کسب رتبه در گوگل: اگر سایت بتواند در رتبه‌های بالای گوگل قرار بگیرد، تعداد ورودی‌های خیلی بالایی خواهد داشت. طراحی و سئوی سایت در کنار هم، اگر درست عمل کنند می‌توانند علاوه بر قرار دادن سایت در رتبه‌های برتر موتور جستجو، مخاطب را در صفحه ماندگار کنند و اهداف شما از ایجاد سایت را، برآورده کنند. 

انتخاب هاست مناسب: در طراحی سایت‌های خبری، انتخاب هاست مناسب تاثیری بالایی در عملکرد سایت دارد. 

مشاوره برای تبلیغات: در صفحات سایت‌های خبری، در کنار خبرها تبلیغاتی نیز، قرار می‌گیرند. نحوه چیدمان آنها در سایت و مدت زمانی که تبلیغات بر روی صفحه قرار می‌گیرند، باید با یک برنامه‌ریزی درست انجام شود.  

رعایت کردن نکات ایمنی: یکی از نکات مهم در طراحی وب‌سایت‌های خبری، رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از حملات و تهدیدات سایت می باشد. اگر این نکته رعایت نشود ممکن است زحمات شما برای سایت‌تان در اثر یک اتفاق از پیش تعیین نشده از بین برود. 

قراردادن قسمت نظرات: اکثر مردمی که اخبار را دنبال می‌کنند، علاقه‌مند هستند راجب اخبار نظرات و دیدگاه‌های خود را، بیان کنند. با قرار دادن این قسمت در صفحات سایت خبری، مخاطب را مدت زمان بیشتری ماندگار می‌کنید. 

تعیین موقعیت جغرافیایی: طراحان می‌توانند مختص یک شهر خاص، سایت خبری را طراحی کنند. 

طراحی سایت خبری

امکاناتی که در یک سایت خبری وجود دارد؟

مهم ترین بخش ها در طراحی سایت خبری

 • صفحه اصلی طراحی سایت خبری
 • خبرهای سیاسی
 • خبرهای اقتصادی
 • خبرهای ورزشی
 • خبرهای بین‌الملل
 • خبرهای اجتماعی
 • خبرهای فرهنگ و هنر
 • اخبار استان‌ها
 • خبرهای تصویری, فیلم, گرافیک و کاریکاتور
 • صفحه درباره ما
 • صفحه اطلاعات تماس
 • آرشیو اخبار
 • قیمت‌های لحظه‌ای بورس

ویژگی‌ های طراحی سایت خبری

از ویژگی‌های سایت خبری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت در طراحی سایت خبری

یکی از موارد که در طراحی سایت باید به آن توجه شود، امنیت سایت است که برای ایجاد امنیت بهتر است طراحی سایت خود را به بهترین شرکت طراحی سایت بسپارید.

سئو سایت خبری

سئو به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها برای رسیدن به باالاترین نتایج گوگل گفته می‌شود. همچنین طراحی صورت گرفته برای سایت خبری باید با اصول سئو سازگار باشد.

مسیریابی آسان

یکی از مواردی که باید در سایت خبری در نظر گرفته شود، دستیابی آسان و سریع به موضوعات مهم و بروز است. 

رابط کاربری سایت

رابط کاربری سایت یعنی قالب، فونت، رنگ و غیره جز موارد مهم در طراحی سایت است که مخاطبان را ترغیب می‌کند در سایت بمانند یا نه!

سرعت بالا

یکی از ویژگی‌های اصلی دیگر که می‌تواند بر روی سئو سایت نیز تاثیر بگذارد سرعت بالای وب‌سایت است. کاربران اگر ببینند که سایتی دیر بارگذاری می‌شود از آن سریعا خارج می‌شود و این کار می‌تواند بر روی سئو سایت تاثیر بگذارد.

واکنش‌گرا

اگر سایت واکنش‌گرا نباشد مطمئنا با شکست مواجه می‌شود، زیرا امروزه بیش از 80 درصد افراد از طریق تلفن‌های هوشمند خود جستجو می‌کنند. ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن به این معناست که فرد با استفاده از هر دستگاهی اعم از موبایل، تبلت، دسکتاپ و … به سایت مراجعه کند و چندمان و محتوای سایت بهم نریزد.

طراحی سایت خبری چقدر زمان می‌برد؟

میزان متوسط زمان برای انجام پروژه طراحی سایت خبری تقریبا 1 الی 2 ماه است.

دسترسی پنل‌های ادمین در سایت خبری به چه صورت است؟

در طراحی سایت خبری مدیر سایت تمامی دسترسی‌ها را دارد، و می‌تواند برای افراد مختلف سطح دسترسی متفاوتی را ایجاد کند.

برای طراحی سایت خبری دامنه اختصاصی دارم؟

به راحتی می‌توانید دامنه‌ای که دوست دارید را ثبت کنید، ir, com, net, info و غیره را می‌توانید در سایت ثبت دامنه کنید!


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button