طراحی سایت شخصی حرفه ای باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سمانه پرهیزکار

در حالی که صفحات شبکه‌های اجتماعی یکی از ابزارهای مناسب برای معرفی اشخاص می‌باشد، اما داشتن و طراحی یک سایت شخصی به خاطر دلایلی همچون وجود دامنه انحصاری، قالب گرافیکی جذاب، داشتن امکانات حرفه‌ای‌تر از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد دیدی متفاوت در مخاطبان می‌تواند مفیدتر و ضروری‌تر به نظر برسد. به همین دلیل ما در این مقاله می‌خواهیم در خصوص طراحی سایت شخصی برایتان توضیح دهیم.

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی

شاید فکر کنید که امروزه با گسترش شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌های شخصی، نیاز به طراحی سایت شخصی کاهش یافته است. اما باید بدانید که گرچه شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌های می‌توانند برای افراد به عنوان یک صفحه معرفی کننده، عمل کنند، اما برای افرادی که می‌خواهند خود و حرفه، هنر یا کار خود را به صورت حرفه‌ای معرفی و مطرح نمایند، داشتن یک سایت شخصی از ضروریات محسوب می‌گردد و شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها هرگز نمی‌توانند کار سایت شخصی را برای شما انجام دهند.

ویژگی‌های وب سایت شخصی

مسلماً هر سایت با توجه به اینکه برای چه شخصی و با چه هدفی طراحی شده است، می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد. ما در اینجا به تعدادی از ویژگی‌های سایت‌های شخصی اشاره خواهیم کرد.

انعطاف پذیری:

سایت‌های شخصی همان گونه که از اسمشان پیداست سایت‌هایی هستند که برای اشخاص به طور اختصاصی و یا غیراختصاصی و با توجه به نیاز هر شخص طراحی می‌گردند. از این رو باید طراحی و پیاده سازی این سایت‌ها طوری باشد که کاملاً با هدف و نیازی که کاربر دارد متناسب باشد. به طوری که بسته به خواسته و هدف هر شخص بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای کاربر باشد.

مدیریت آسان سایت‌های شخصی:

در طراحی سایت‌های شخصی یکی از بخش‌هایی که باید به طور ویژه به آن توجه کرد، بخش مدیریت سایت است. مدیریت سایت‌های شخصی باید کاملاً کاربردی و در عین حال کار با آن کاملاً هم ساده باشد. گاهی برخی سیستم‌های مدیریت محتوای آماده به دلیل داشتن امکانات بسیار زیادی که ممکن است هرگز برای سایت‌های شخصی استفاده نشود، محیط مدیریت سایت پیچیده و یا گیج کننده به نظر می‌رسد. به همین دلیل باید در هنگام طراحی سایت‌های شخصی به این مورد توجه شود.

ریسپانسیو بودن سایت شخصی:

ریسپانسیو و یا قابلیت همسان سازی سایت با صفحه نمایش‌های گوناگون یکی از مواردی است که باید در تمامی طراحی‌های سایت از جمله طراحی سایت شخصی رعایت شود. امروزه با توجه به گسترش میزان تعامل کاربران موبایل‌ها با سایت‌ها این ویژگی یکی از ویژگی‌های اصلی سایت شما باید باشد. حتی اگر شما فعلاً قصد کسب درآمد از سایتتان را ندارید، واکنش گرا نبودن سایت شما باعث کاهش نرخ بازدید‌های سایتتان می‌گردد و می‌تواند باعث از دست دادن بازدید کنندگانتان به‌خاطر هماهنگ نشدن سایت در صفحه نمایش‌های موبایل شود. این موضوع زمانی که می‌خواهید کار خود را توسعه دهید مشکل‌ساز می‌شود و شما مجبور خواهید بود که مجدداً مسیر رفته را طی نمایید. همچنین گوگل سایت‌هایی که ریسپانسیو هستند را برای معرفی به کاربران در اولویت قرار می‌دهد.

هزینه پایین‌تر سایت‌های شخصی:

سایت‌های شخصی در مقایسه با سایت‌های شرکتی و تجاری یا فروشگاهی با هزینه پایین‌تری طراحی می‌شوند. این سایت‌ها با هزینه پایین‌تر امکانات زیادی را در اختیارتان می‌گذارند.

طراحی سایت شخصی چه امکاناتی دارد؟

 • ثبت دامنه اختصاصی
 • طراحی قالب‌های متنوع و جذاب متناسب با خواسته مشتری
 • طراحی صفحه تماس و معرفی شبکه‌های اجتماعی
 • امکان ایجاد رزومه دیجیتالی
 • گالری تصاویر
 • بخش‌های مختلف از جمله: اخبار، وبلاگ، رویداد‌ها و مقالات
 • امکان تعریف مدیر یا افراد مختلف برای ورود به قسمت مدیریت با دسترسی‌های محدود
 • امکان افزودن بخش نظرات به صفحات مورد نظر
 • امکان سئو سایت

یک سایت شخصی چگونه در اینترنت دیده شود؟

شاید سؤال شما هم باشد که در میان انبوهی از سایت‌های تجاری و حرفه‌ای سایت شخصی شما چگونه می‌تواند دیده شود. راه حل این موضوع تولید محتوا و سئو سایت است. تولید محتوای ارزشمند در حوزه فعالیت شما می‌تواند به شما کمک تا مخاطبانتان را جذب کنید و تولید محتوا در کنار سئو می‌تواند به افزایش رتبه سایت شما در گوگل کمک کند. سئو در اصل بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو می‌باشد. وقتی سایت شما برای موتورهای جستجو مانند گوگل بهینه شده باشد، زمانی که فردی کلمه کلیدی مرتبط با سایت و فعالیت شما را جستجو می‌کند، موتورهای جستجو سایت شما را به آن ها نمایش می‌دهند. موتورهای جستجو به تولید محتوای با ارزش و سئو اهمیت می‌دهند.

درصورتی که هر سؤالی در خصوص طراحی سایت شخصی خودتان دارید می‌توانید با مشاوران ما در تیم آدم برفی تماس بگیرید.


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button