آیا تغییر قالب سایت بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

سمانه پرهیزکار

گاهی اوقات قالب وب سایت باید تغییر کند. دولوپمنت ها(developments)، سبک ها و ترندهای جدید، نگه داشتن قالب قدیمی را برای شما دشوار می کند. در مواقع دیگر، می‌خواهید ظاهر جدیدی برای سایت خود طراحی کنید. آیا تغییر قالب سایت بر سئو تأثیر می گذارد؟ بله، اما نه همیشه به صورت منفی. در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه تغییر قالب وب سایت شما می‌تواند بر عملکرد SEO شما تأثیر بگذارد و چگونه می‌توانید با خیال راحت تم‌ها را تغییر دهید.

آیا تغییر قالب سایت بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

چگونه تغییر قالب سایت می تواند بر SEO تأثیر بگذارد؟

وقتی قالب سایت خود را تغییر می‌دهید، می‌توانید تغییرات گسترده‌ای را در کل وب سایت خود ایجاد کنید. این موارد می تواند نتایج بزرگ و متمایزی را برای SEO شما ایجاد کند. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام امتحان کردن یک قالب جدید باید به آنها توجه کنید. 

متا داده

برخی از قالب ها برای صفحات وب شما متا داده ایجاد می‌کنند. ممکن است شما حتی از نحوه انجام این موضوع مطلع نباشید. وقتی قالب خود را تغییر می‌دهید، ممکن است تمام این متا داده‌ها را از دست بدهید.
یکی از راه‌های جلوگیری از این مشکل استفاده از افزونه برای به حداکثر رساندن متا داده خود است. تا زمانی که افزونه را حفظ می کنید، متا داده شما همانطور که می‌خواهید تغییر نمی کند. افزونه های SEO مانند Yoast یا RankMath بسیار توصیه می‌شود و هنگام تغییر قالب، داده‌های متای شما را حفظ می‌کنند.

ایجاد تغییرات در قالب

گاهی اوقات یک موضوع جدید نحوه قالب بندی پست‌های شما را تغییر می‌دهد. تغییرات کوچک مانند فونت ممکن است مشکلی ایجاد نکنند. با این حال، هر موضوعی که عنوان صفحه شما را تغییر دهد می‌تواند مشکل ایجاد کند. اندازه هدینگ های نامنظم می تواند SEO شما را خراب کند. برخی از تغییرات قالب می‌تواند باعث ایجاد مشکلات مهمتر در قالب بندی شود که خواندن صفحات وب سایت را دشوار یا غیر ممکن کند.

سرعت صفحه

برخی از موضوعات بسیار پیچیده هستند. ممکن است سایت شما بسیار زیبا و شگفت انگیز به نظر برسد، اما باعث می‌شود بارگذاری آن بسیار کندتر انجام شود. اگر بارگذاری صفحه شما زمان زیادی طول بکشد، می‌تواند SEO شما را بدتر کند. اگر تم ساده‌ای را انتخاب کنید که سریع بارگذاری شود، می‌تواند SEO شما را افزایش دهد. هنگام تغییر قالب، باید سرعت صفحه را در نظر بگیرید.

تجربه ی کاربر

تجربه کاربری بد باعث می‌شود که رتبه سئو را از دست بدهید و تجربه خوب به شما امکان می‌دهد رتبه سئو بهتری کسب کنید. صرف نظر از اینکه صفحه چقدر زیبا به نظر می‌رسد یا چقدر اطلاعات مفیدی دارد، اگر هنگام استفاده از وب سایت شما، پیمایش یا خواندن آن دشوار باشد، به SEO آسیب می‌رساند.
اگر کاربران یک وب سایت را برای کار کردن خود دشوار بدانند، احتمالاً آن را ترک می‌کنند. گوگل مدت زمان ماندگاری کاربران در یک صفحه مشخص را بررسی می‌کند، بنابراین نرخ پرش بالا می‌تواند به SEO شما آسیب برساند. هرچه تعداد افراد بیشتری از وب سایت شما خارج شوند، گوگل بیشتر تصور می‌کند که صفحات شما اطلاعاتی را که کاربران به دنبال آن هستند ارائه نمی‌دهد.
هرگونه تغییر در تجربه کاربری می‌تواند بر SEO شما تأثیر بگذارد، بنابراین سعی کنید قالبی را انتخاب کنید که اطلاعات شما را به روشی آسان در دسترس قرار بگیرد.

تاثیر تغییر قالب سایت بر سئو

چگونه تم ها را بدون آسیب رساندن به رتبه بندی SEO تغییر دهیم؟

هنگامی که قصد تغییر تم خود را دارید، مواردی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن آثار سوء بر SEO و اطمینان از تغییرات مثبت انجام دهید.

یک موضوع جدید را آزمایش و بررسی کنید!

می توانید قالب جدید را آزمایش و ظاهر آن را بررسی کنید. به دنبال تغییر در عنوان و قالب بندی باشید. ببینید چقدر طول می‌کشد تا اطلاعات بارگذاری شوند. همچنین، از افراد دیگر بخواهید قالب جدید را امتحان کرده و نظر خود را در مورد تجربه ارائه دهند. گاهی اوقات متوجه تغییراتی می شوند که شما متوجه آنها نمی‌شوید.

از قالب معروف SEO و دوست داشتنی استفاده کنید!

معمولاً بازخوردهای زیادی در مورد یک قالب وجود دارد. آنچه آنها می‌گویند را بخوانید و مواردی را مشاهده کنید که تغییرات مثبت در سایت و SEO را ذکر می‌کند. به یاد داشته باشید مواردی را که می‌تواند SEO شما را تغییر دهد، در نظر داشته باشید.

از افزونه ها برای حفظ داده های ساختار یافته استفاده کنید!

برای حفظ متا داده های فعلی و داده های ساختار یافته در سایت خود، از یکی از افزونه‌های ذکر شده در بالا استفاده کنید. به این ترتیب ، هنگام تغییر قالب، داده های مهم برای SEO باقی می‌ماند. این امر باید تأثیر بر رتبه بندی شما را به حداقل برساند.

حرف آخر

آیا تغییر قالب روی سئو سایت تاثیر می گذارد؟ بله ، تغییر قالب وب سایت شما می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد و می‌تواند باعث شود که سایت شما را بهتر کار کند. ذخیره یک نسخه از وب سایت قدیمی شما می‌تواند مفید باشد. اگر تغییر به خوبی پیش نرفت، می‌توانید برگردید.
یافتن یک قالب کاربردی می‌تواند به دادن روح تازه‌ای در صفحه وب شما کمک کند. برای یافتن قالب بعدی خود، قالب های مورد علاقه را برای SEO و عملکرد کلی بررسی کنید!

منبع


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button