سفارش طراحی اپلیکیشن و بررسی مراحل طراحی آن

سمانه پرهیزکار

اپلیکیشن بر روی گوشی مشتری می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد از جمله این مزایا می‌توان به دسترسی بیشتر و ارتباط بهتر آن اشاره کرد. در صورتی که کسب و کار شما پتانسیل لازم را دارد می‌توانید با سفارش طراحی اپلیکیشن پل ارتباطی مناسب میان مشتری های خود برقرار کنید. مجموعه آدم برفی آماده دریافت سفارش طراحی اپلیکیشن شما می‌باشد. 
امروزه تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها جز وسایلی هستند که کاربران بیشترین استفاده را می‌کنند. افزایش تعداد کاربران تلفن های همراه، برنامه نویسی موبایل و طراحی اپلیکیشن‌های کاربردی از مهمترین تخصص‌ها در بازار تکنولوژی به شمار می‌روند. امروزه برنامه نویسی موبایل شامل برنامه نویسی سیستم عامل Android و iOS می‌باشد.

جهت سفارش طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن می توانید با مجموعه آدم برفی در ارتباط باشید:

سفارش طراحی اپلیکیشن

سفارش طراحی اپلیکیشن

در صورتی که کسب و کار شما پتانسیل داشتن اپلیکیشن را دارد برای گسترش آن می‌توانید یک اپلیکیشن مناسب تهیه کنید. طراحی و ساخت یک اپلیکیشن ممکن است ماه‌ها طول بکشد. نباید به اپ سازهایی که در کمتر از یک ساعت برای شما اپلیکیشن درست می‌کنند اعتماد کنید. زیرا این نوع از اپلیکیشن‌ها دارای دسترسی محدود بودهو قابلیت توسعه ندارند و بعد از مدتی ممکن است دیگر قابل استفاده نباشد.نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اپلیکیشن‌های سفارشی و اختصاصی کارآمد و قابل توسعه هستند و دارای امنیت بیشتری هستند. 
امروزه با پیشرفت در دنیای فناوری سفارش طراحی اپلیکیشن های متنوع بسیار مورد توجه قرار گرفته است. موبایل اپلیکیشن‌ها نرم افزارهای گوشی هوشمند هستند که توسط برنامه نویسان اپ تولید شده اند و قابلیت اجرای آنها در گوشی‌های هوشمند وجود دارد. 

مراحل ساخت اپلیکیشن

کسب و کارهای بزرگ به فکر سفارش طراحی اپلیکیشن یا نرم افزاری با انواع سیستم عامل‌ها هستند. بسیاری از کمپانی های سازنده از سیستم عامل های Android و iOS استفاده می‌کنند و همین امر موجب شده‌است که با طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS کسب و کار خود را هر چه بیشتر از طریق طراحی اپ در دید عموم قرار دهند. با توجه به تخصصی و همه گیر بودن آن طبیعی است که تعرفه و قیمت آن نسبت به دیگر برنامه نویسی‌ها بالاتر باشد. 

برگزاری جلسه فنی و امکان سنجی پروژه

در جلسه اول، امکان سنجی پروژه توسط مدیر پروژه و کارفرما انجام میگیرد درباره مواردی مانند هزینه و بودجه، زمان تحویل پروژه ، گزارش و لیست امکانات ، غیره صحبت خواهد شد. 

تدوین مستندات فنی

باید چک لیستی از کارهایی که باید انجام شود تهیه کنید. تیم پروژه باید با این چک لیست پیش بروند و مراحل کاری خود را ثبت کنند. در هر مرحله اگر به مشکلی برخوردید میتوانید همراه با راه حل آن ، آن را مستند سازی کنید.  

تهیه وایرفیم یا اسکیج نرم افزار

در این مرحله ساختار کلی نرم افزار تولید شده و بعد از تایید کارفرما طراحی رابط کاربری اپلیکیشن در دستور  کار قرار می‌گیرد و روند کار برای ساخت و توسعه یک اپلیکیشن حرفه ای آغاز خواهد شد.

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری

بعد از طراحی ساختار کلی نرم افزار توسط گرافیک کار بررسی شده و با توجه به اصول تجربه کاربری و رابط کاربری بازنگری یا اصلاح خواهد شد. 

برنامه نویسی 

در این مرحله برنامه نویس ماهر شروع به کدنویسی اپلیکیشن خواهد کرد.

تست برنامه

میتوانید در انتها اپلیکیشن را تست و آزمایش کنید.

 
طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS

به علت استفاده از گوشی های هوشمند طراحی اپلیکیشن موبایل بسیار اهمیت دارد. انتخاب نوع پلتفرم در طراحی و توسعه اپلیکیشن از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا میتواند بر روی جذب بازار، هزینه ی تولید، کیفیت کار، استقبال کاربران و غیره تاثیر مستقیم بگذارد. 
استفاده از گوشی‌های اندروید در بین عموم رایج است. از این رو طراحی اپلیکیشن اندروید از دغدغه‌های اصلی شرکت‌های طراحی اپلیکیشن موبایل می‌باشد. طراحی اپ اندروید برای کسب و کار به علت تنوع گوشی‌هایی که از این سیستم عامل پشتیبانی می‌کنند بسیار اهمیت دارد چرا که در افزایش متقاضیان و تعامل آن موثر خواهد بود. برای ساخت اپ سیستم عامل اندروید باید کاربری مناسب آن مدنظر باشد تا بتواند نیازهای کاربران را پوشش دهد. استفاده از المان‌های گرافیکی جذاب و رنگ های متنوع می‌تواند بر روی زیبایی و تعامل مناسب کاربر تاثیر بگذارد. 

مزایای طراحی اپلیکیشن حرفه ای

تعامل با مشتری: یکی از مهم‌ترین مزایای طراحی اپلیکیشن تعامل با مشتری می‌باشد. برای مثال مشتری با فعال کردن نوتیفیکیشن میتواند مشتری را به خود وفادار کند. 
در دسترس بودن: طراحی اپلیکیشن می‌تواند دسترسی به کسب و کار را برای کاربران آسان کند. برخی از تخفیف‌ها می‌تواند رابطه بین کاربر و مشتری را قوی کند. 
برای کاربر خود ارزش قائل شوید: این کار را می‌توانید با پاداش دادن به مشتریان خود انجام دهید ، باید در نظر داشته باشید که این کار میتواند روز به روز بر وفاداری شما بیفزاید. 
برند سازی: میتوانید از طریق ساخت اپلیکیشن برند خود را به عموم مردم بشناسانید.
خدمات منحصر بفرد و پرداخت: رقابت در این حوزه بسیار تنگاتنگ می‌باشد. برای کاربر پسند بودن برنامه های کاربردی در صورت فروش محصول پیشنهاد می‌شود که حتما گزینه پرداخت را فعال کنید.

تعرفه سفارش طراحی اپلیکیشن 

در سفارش طراحی اپلیکیشن یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه شود هزینه ساخت اپلیکیشن می‌باشد. البته که اولین چیزی که اهمیت دارد کیفیت و کاربردی بودن، طراحی مناسب اپلیکیشن است. تعرفه طراحی اپلیکیشن ثابت نیست زیرا انتظارات ، اهداف و قابلیت های اپلیکیشن‌های مختلف هر یک از کارفرماها متفاوت از دیگری است و هزینه‌ها نیز متناسب با آن تغییر خواهد کرد. توسعه دهندگان نرم افزار در طراحی اپ، ویژگی ها و قابلیت‌هایی که مدنظر کاربر می‌باشد را بررسی و هزینه های ناشی از طراحی اپلیکیشن را به او اعلام خواهد کرد.  عامل دیگری که میتواند در تعرفه اپلیکیشن تاثیرگذار باشد تعداد صفحات آن است.


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button