طراحی سایت منحصر به فرد توسط بهترین تیم طراحی وب سایت در ایران

سمانه پرهیزکار

از مهم ترین اصطلاحاتی که در حوزه اینترنت و نرم افزار به گوشتان می خورد، طراحی سایت است. به صورت کلی مهارت طراحی سایت به  مهارت های مربوط به طراحی صفحات وب سایت گفته می شود. برای طراحی سایت باید مراحل بسیار زیادی را پشت سر بگذارید و علاوه برآن نکات بسیار زیادی را در نظر داشته باشید. بدین ترتیب می توانید یک طراحی سایت به صورت مناسب داشته باشید . در ادامه بیشتر درباره طراحی سایت بحث می کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را درباره این مهارت کسب کنید ، در ادامه با ما همراه باشید.

تیم آدم برفی با به کارگیری از بروزترین تکنولوژی های طراحی و پیاده سازی وب سایت ، آماده ارائه خدمات در این حوزه می باشد. جهت مشاوره می توانید از طریق شماره زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید . همچنین می توانید با تکمیل فرم مشاوره پروژه ، خواسته های خود را با ما در میان بگذارید.

شماره تماس : 09361911468
طراحی سایت آدم برفی
تاریخچه طراحی سایت

تاریخچه طراحی سایت

طراحی سایت به چندین سال قبل برمی گردد، این مهارت در سبک زندگی مردم تاثیر بسیار زیادی داشته است. طراحی سایت شامل بخش ها و فعالیت های بسیار زیادی است که به همین دلیل افراد بسیار زیادی در آن نقش دارند. دقت کنید بیشتر پروسه طراحی سایت به کمک افراد بسیار زیادی صورت می گیرد و اما برخی افراد خودشان به تنهایی این کار را انجام می دهند.

تاریخچه طراحی سایت به صورت کلی از سال 1369 شروع شده است و از همین زمان نیز به بررسی پیشرفت آن می پردازیم.

1369 و دهه 1370

در سال 1369 برای اولین بار مرورگر WorldWideWeb توسعه پیداکرده است و بعدها نام این مرورگر به نکسوس تغییر پیدا کرد. دقت کنید روی این مرورگر تنها متن نوشته می شده است و هیچ گونه فانتزی و شکل دیگری روی صفحه وجود نداشته است.

در سال 1372 Mosaic منتشرشد که روی ان تصاویری نیز نقش بسته است. این مرورگر در زمان خود طرفداران بسیارزیادی داشته است و توانسته است توجه بسیار زیادی را به خود جلب کند. البته به دلیل محدودیت هایی که در پهنای باند دراین زمینه وجودداشت، فعالیت های این مرورگر محدود می شد. دراین زمان فعالیت های برنامه نویسان نیز به اندازه طراحان محدود شده است.

بعدها درسال 1375 بهترین مرورگر بانام Netscape وارد بازارشد که البته دوام بسیار زیادی پیدانکرد. اینترنت اکسپلورر به راحتی توانست جای این مرورگر را تا حد بسیار زیادی بگیرد. دراین زمان دیگر طراحی ظاهری سایت پیچیده تر از قبل شد و طراحان از قالب های بیشتری در این زمینه استفاده کردند. حتی روی بعضی از سایت های گیفت های متحرک دیده شده است که برای کاربر بسیار جذاب بوده است.

در اواخر سال 1370 ابزارهای توسعه وب پیشرفت بسیار زیادی پیداکرد و همین موضوع نیز باعث شد تا کاربران بسیار زیادی وارد حوزه طراحی سایت شوند. در نهایت نیز شغل های بسیار زیادی در این زمینه به وجود آمده است.

1383-1380

در این سال ها سیستم های مدیریت محتوا پیشرفت بسیار زیادی کردند و محبوبیت بسیار زیادی پیدا کردند. این سیستم ها به طراحان کمک می کند تا بتوانند به خوبی روی مدیریت محتوا خود کار کنند و سایت را به خوبی مدیریت کنند. با کمک این ابزار مدیر سایت می تواند به خوبی به محتوای سایت خود سربزند و تغییراتی را در آن ایجادکند.

به صورت کلی می توانیم کار کردن با سیستم های مدیریت محتوا می تواند تا حد بسیار زیادی کار طراحان سایت را راحتتر از قبل کند. به همین دلیل نیز مورد استقبال طراحان قرار گرفته است.

1386-1383

در این دوره سایت های بزرگنمایی به وجود آمدند که هدف آن ها در این نوع سایت های برقراری ارتباط بوده است. همین موضوع نیز باعث شد تا سایت های مختلف پیشرفت بسیار زیادی در این زمینه داشته باشند. البته دراین زمان عملکرد سایت ها نیز بیشتر از قبل شد و همین موضوع نیز سبب شد تا برای بهتر کار کردن سایت نیاز به رابط کاربری احساس شود. بدین ترتیب سایت های مختلف می توانستند با هم ارتباط برقرار کنند و در نهایت نیز سایت ها با هم ترکیب می شوند.

در این دوره مردم دسترسی بیشتری به سایت های اینترنتی داشته اند و حتی با گسترش ابزارهایی مانند وردپرس و یا جوملا مردم عادی نیز بدون داشتن هیچ دانش برنامه نویسی توانستند، سایت طرحی کنند.

1387 به بعد

در سال های اخیر مهارت طراحی سایت رشد بی سابقه ای داشته است و حتی بسیاری از سایت ها نسخه موبایلی خود را نیز ارائه دادند. بدین ترتیب سایت های بزرگ به دنبال تهیه نسخه موبایلی خود بوده اند و همین موضوع نیز سبب بالا رفتن نرخ بازدید سایت های مختلف شد.

امروزه طراحی سایت بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است و شما می توانید برای گسترش کسب و کار خود به دنبال یک سایت حرفه ای باشید تا بتوانید درآمدتان را چندین برابر کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را دراین باره کسب کنید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

انواع سایت

سایت های مختلف براساس کاربردهای مختلف و نوع برنامه نویسی که در آن ها دارند،به انواع متفاوتی دسته بندی می شوند. در ادامه به بررسی انواع سایت ها و معایب و مزایای آن ها می پردازیم.

سایت استاتیک

سایت استاتیک

سایت های استاتیک نوعی سایت های اینترنتی هستند، که در طراحی آن تمامی اطلاعات در آن گنجانده می شود.دقت کنید برای این که بتوانید دراین نوع سایت ها تغییراتی ایجاد کنید، نیاز است تا با کدنویسی آشنایی لازم داشته باشید. دقت داشته باشید کدنویسی بیشتر سایت ها به کمک HTML صورت می گیرد.

به دلیل حجم کدنویسی بسیار کمی که دراین نوع سایت ها وجود دارد، سرعت بارگذاری سایت بالاتر می رود. دقت کنید به دلیل کم بودن حجم کدهای سایت، موتورهای جستجو نیز می توانند به راحتی این  سایت ها را بخوانند.

قیمت طراحی این نوع سایت ها نسبت به سایر سایت های مشابه بسیارکمتر است و علاوه برآن امنیت بیشتری را نیزنسبت به سایت های دیگر دارند. دقت کنید اگر به سایتی نیاز دارید که می خواهید در مدت زمان اندکی دائما آن را تغییر دهید، به هیچ عنوان طراحی این نوع سایت مناسب شما نخواهد بود.شما می توانید با طراحی این نوع سایت ها تنها سال یک و یا دوبار محتوای سایت را تغییر دهید.

مزایای سایت استاتیک

 • این نوع سایت ها به زمان بسیارکمی برای طراحی نیاز دارند.
 • نیاز به فضای محدودی دارد.
 • هزینه طراحی سایت بسیارکم تر از انواع روش های طراحی سایت است.

معایب سایت استاتیک

 • شما به تنهایی نمی توانید تغییری را دراین نوع سایت ها انجام دهید. برای تغییر در سایت ها می توانید از افراد متخصص دراین زمینه کمک بگیرید.
 • این سایت ها وابسته به طراح اصلی هستند به همین دلیل کمتر مورداستقبال قرارمی گیرند.
سایت پویا

سایت پویا

سایت های پویا و یا آزاد نوعی از سایت های اینترنتی هستند که شما می توانید درهرلحظه آن را به کلی تغییر دهید. این گونه سایت ها به زبان های متعددی نظیر ASP وphp نوشته می شود. شما می توانید با استفاده از زبان های دیگر قابلیت های بیشتری را نیز به سایت خود اضافه کنید.

قالب اصلی سایت پویا توسط طراح اصلی نوشته می شود و درنهایت نیز مدیر محتوای سایت مناسب را داخل سایت قرارمی دهد. دقت کنید شما می توانید با طراحی این نوع سایت ها به راحتی امکانات بسیارزیادی را به آن اضافه کنید و درنهایت نیز به راحتی تغییراتی را در آن ایجاد کنید. البته باید بدانید درصورت این که دراین نوع سایت ها از کدهای پیچیده تری استفاده شود، می تواند روی سرعت بارگذاری سایت نیز اثرات مخربی بگذارد. کاهش سرعت بارگذاری سایت می تواند مانع جذب کاربران به سایت شود.

مزایای سایت پویا

 • با کمک این نوع سایت ها می توانید صفحات نامحدودی را ایجاد کنید.
 • بخش مدیریت محتوای این سایت بسیاراتوماتیک است به همین دلیل می توان به راحتی در ان تغییراتی را ایجادکرد.
 • می توانید به راحتی و درهرزمانی تغییراتی را دراین سایت ها انجام دهید.

معایب سایت پویا

 • زمان بیشتری برای طراحی سایت وجود دارد.
 • هزینه بیشتری برای طراحی سایت صرف می شود.

سایت های فلش

سایت های فلش با کمک نوعی نرم افزارهای خاصی ساخته می شود که به هیچ عنوان قابل تغییر نمی باشد. دقت کنید سرعت بارگذاری این نوع سایت ها بسیارپایین است و به ندرت توسط موتورهای جستجو خوانده می شود. این سایت های طراحی بسیارزیبایی دارند و این موضوع مهم ترین مزیت سایت های فلش است.

معایب سایت های فلش

 • موتورهای جستجو به خوبی نمی توانند محتوای این سایت ها را تشخیص دهند.
 • سرعت بارگذاری این نوع سایت ها بسیارکم است.

پورتال

پورتال نوعی از سایت های جامع هستند که چندین هدف را دنبال می کنند. پورتال ها در واقع چندین سایت پویا هستند که در کنار هم چندین هدف مختلف را دنبال می کنند.

انواع وبسایت کسب و کارها

طراحی سایت چه فوایدی برای کسب و کارهای مختلف دارد؟

در دنیای امروز طراحی سایت می تواند تاثیربسیارزیادی را روی سود و زیان کسب وکارهای مختلف داشته باشد. درادامه به بررسی مزایای طراحی سایت برای کسب وکارهای مختلف می پردازیم.

اطلاع رسانی

از مهم ترین مزایای طراحی سایت برای کسب وکارهای مختلف این است که شما می توانیداز آن به عنوان یک روش بازاریابی جهانی استفاده کنید. دقت کنید طراحی سایت می تواند کسب وکار شما را برای مردم بیشتری به نمایش بگذارید. این موضوع می تواند روی سود کارشما تاثیربسیارزیادی داشته باشد.

می توانید به صورت دائمی از آن استفاده کنید

طراحی سایت نوعی از روش بازاریابی است که می توانید به صورت دائمی از ان استفاده کنید. بسیاری از روش های بازاریابی مدت زمان محدودی دارند و شما بعد از تمام شدن این مدت دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. طراحی سایت نوعی از روش های بازاریابی است که می توانید به صورت مادام العمر از آن استفاده کنید.

ارائه بهترین خدمات

شما می توانید با طراحی سایت به خوبی خدمات خود را برای مشتری تشریح کنید. یعنی می توانید مقالات مرتبطی را با خدمات خود نیز در سایت قراردهید تا مشتری هنگام مراجعه به سایت اطلاعات زیادی را دراین زمینه کسب کند. حتی شما می توانید اطلاعات مربوط به فروش را خود را نیز در سایت قراردهید تا مشتریان بتوانند به خوبی برای خرید باشما ارتباط برقرارکنند.

افزایش اعتبار سایت

دقت کنید زمانی که شما یک سایت برای کسب و کارخود راه اندازی می کنید، می توانید با استفاده از آن اعتبار سایت خود را چندین برابر کنید. زیرا سایت شما می تواند به عنوان برند شما مطرح شود و همین موضوع نیز باعث می شود تا مشتری اعتماد بیشتری به شما داشته باشد. البته باید دقت کنید متناسب با هویت سایت خود باید دراین زمینه اقدام کنید. برای مثال اگر یک فروشگاه دارید باید برای طراحی یک سایت فروشگاهی اقدام کنید.

دسترسی بیشتر

شما می توانید با طراحی سایت در فضای آنلاین افراد بیشتری را با سایت خود آشنا کنید. دسترسی افراد در فضای مجازی به سایت ها بیشتر است و همین موضوع نیز باعث می شود تا افراد بیشتری به سایت شما سربزنند. دقت کنید افزایش دسترسی به سایت می تواند تاثیربسیارزیادی را روی سود کسب وکارتان خواهدداشت.

کاهش هزینه ها

شاید طراحی سایت روش پرهزینه تری نسبت به سایر روش های بازاریابی باشد و اما باید درنظربگیرید، سطح دسترسی مردم با کمک این روش روی سایت شما بیشتر خواهد بود و علاوه براین می توانید به صورت مادام العمر از آن استفاده کنید. شما می توانید با صرف هزینه به صورت مستمر از این روش استفاده کنید.

باید ها و نباید های طراحی سایت

بایدها و نباید های طراحی سایت

برای این که بتوانید در طراحی سایت موفق باشید، لازم است نکات بسیارزیادی را دراین زمینه رعایت کنید. برخی از این بایدها و نبایدها را درادامه بررسی می کنیم.

بایدها…

شناخت کاربران

برای این که بتوانید در طراحی سایت موفق باشید، لازم است درابتدا کاربران را بشناسید. شناخت کاربران سبب می شود تا بتوانید نیازهای وی را در سایت بگنجانید. بدین ترتیب کاربران بیشتری جذب سایت شما خواهندشد.

بهتراست از جملات کوتاه استفاده کنید

دقت کنید همان طور که گفتیم محتوا پادشاه سایت است، به همین دلیل برای نگارش آن باید وقت زیادی بگذارید. برای مثال سعی کنید جملات کوتاهی را در محتوای خود به کاربرید و مفهوم را به صورت کوتاه برسانید. دقت کنید جملات بلند می تواند کاربر را خسته کند و باعث شود تا سایت شما را رها کند.

املای درست کلمات نیز ازجمله موارد بسیارمهمی است که لازم است در تولید محتوا به آن توجه کنید.همین اشتباهات ریز میتواند کاربر را نسبت به سایت شما بی اعتماد کند.

پیمایش راحت

برای این که کاربر بتواند به راحتی بین المان های مختلف حرکت کند، لازم است نوعی پیمایش راحت را برای سایت خود انتخاب کنید. پیمایش راحت می تواند کار کاربران را راحتتر کند و همین موضوع نیز به جذب کاربران کمک کند. دقت کنید درصورت این که پیمایش جذابی را برای سایت خود انتخاب نکنید، کاربر به خوبی نمی تواند با سایت شما ارتباط برقرارکند.

کاربر باید با یک نگاه اصلی به محتوای اصلی سایت پی ببرد

دقت کنید برای این که وقت کاربر را خیلی هدر ندهید، باید ساختار سایت را به صورتی انتخاب کنید تا کاربر تنها با یک نگاه بتواند به تمامی محتوای سایت پی ببرد. بدین ترتیب کاربر به راحتی می تواند موضوع موردنظر خود را در سایت شما دنبال کرده و آن را پیداکند.

دقت کنید درصورت این که ساختار پیچیده ای را برای سایت خود انتخاب کنید، ممکن است کاربر تجربه خوبی را درهنگام ورود به سایت شما داشته باشد. به همین دلیل نیز لازم است ساختار مناسبی را برای عناوین و زیرعنوان های موجود در سایت مشخص کنید. بدین ترتیب کاربر می تواند در کمترین زمان موضوع موردنظر خود را بیابد.

نبایدها…

کاربران نباید منتظر بمانند

فضای مجازی و دنیای امروز به صورتی است که به هیچ عنوان کاربر منتظر لودشدن صفحات وب سایت شما نخواهدبود. دقت کنید زمانی که سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما بالا باشد، کاربر از سایت شما خارج خواهدشد و بدین ترتیب نرخ کلیک سایت شما تاحدبسیارزیادی کاهش پیدا می کند.

از بنرهای تبلیغاتی زیادی استفاده نکنید

درست است که شما می توانید با استفاده از بنرهای تبلیغاتی در سایت خود درامدزایی کنید و اما باید بدانید استفاده زیاد از آن می تواند سبب آزرده خاطرشدن کاربران شود.

از اسکرول های حرفه ای استفاده نکنید

دقت کنید شاید شما فکر کنید با استفاده از اسکرول های حرفه ای می توانید فضای جذابتری را به سایت خود ببخشید. اما باید بدانید تمامی کاربران نمی توانند به خوبی از این اسکرول ها استفاده کنند و همین موضوع نیز می تواند تمرکز کاربر را به کلی به هم بریزد.

اگر می خواهید از اسکرول های انیمیشن دار استفاده کنید، باید به صورتی این نوع اسکرول ها را انتخاب کنید تا به عنوان مانعی برای کاربر تلقی نشود.

به هیچ عنوان از متن های چشمک زدن استفاده نکنید

دقت کنید گاهی شما برای این که متنی بیشتر برای کاربر جلب توجه کند، آن را به صورت چشمک زن قرارمی دهند. اما باید بدانید که استفاده از این نوع متن ها می تواند تمرکز کاربر را به کلی از بین ببرد و مانع توجه وی به محتوای اصلی سایت شود.

اجرا خودکار ویدئو

اگر می خواهید به همراه محتوای متنی ، ویدئویی را نیز برای کاربر نمایش دهید  و یا این که می خواهید تنها از محتوای ویدئویی استفاده کنید به هیچ نباید این موارد به صورت خودکار برای کاربر پخش شود. این موضوع نه تنها نمی تواند حرفه ای بودن سایت شما را به کاربر نشان دهد، بلکه سبب آزردگی کاربران نیز خواهدشد.

انواع وب سایت های اینترنتی

طراحی انواع وب سایت های اینترنتی

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، بسته به موقعیت کسب و کار خود می توانید انواع سایت های اینترنتی را طراحی کنید. برای مثال اگر یک شرکت دارید، می توانید یک سایت شرکتی طراحی کنید. درادامه برخی از این انواع سایت های اینترنتی را باهم بررسی می کنیم.

سایت خبری

امروزه بررسی اخبار جز مهم ترین بخش های زندگی انسان است. سایت های خبری انواع بسیارزیادی دارند که شما می توانید با یک جستجوی کوچک در اینترنت تمامی اخبار را دنبال کنید. اگر می خواهید یک سایت اینترنتی در حوزه خبری طراحی کنید، باید نکات بسیارزیادی را برای طراحی آن رعایت کنید.

شما می توانید برای طراحی سایت خبری، اهداف بسیارزیادی را دنبال کنید. برای مثال می توانید در سایت خود تبلیغات بسیارزیادی داشته باشید و از همین طریق نیز درآمدزایی کنید. البته باید بتوانید سایتی را طراحی کنید که بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد تا بتوانید در نتایج اولیه جستجو قراربگیرید.

نکات مهم برای طراحی سایت خبری

 • برای طراحی سایت خبری لازم است تمامی اخبار مربوط را در سایت خود دسته بندی کنید. بدین ترتیب می توانید اخبار مربوط به هربخش را در قسمت مربوطه قراردهید.
 • بهتراست اخبارمربوط را به همراه عکس و ویدئو در داخل سایت قراردهید. بدین ترتیب بازدیدکنندگان بیشتری خواهید داشت.
 • هرروز اخبارجدید را در صفحات اولیه سایت قراردهید.
 • چیدمان مناسبی را برای سایت خود اتخاذ کنید.
 • سعی کنید تبلیغات زیادی را در سایت خود قرارندهید، تبلیغات موجود در سایت خبری می تواند سبب آزردگی کاربران شود.
 • آن بخش از اخبار سایت که بازدید بیشتری داشته اند را جدا کنید. این کار می تواند سبب جذب مخاطبان بیشتری به سایت شما شود.
 • بهتراست سایت شما از زبان های دیگری غیر از بان فارسی نیز پشتیبانی کند.

سایت خدماتی

طراحی سایت متناسب با کسب وکار شما متفاوت از هم خواهدبود. دقت داشته باشید بسته به این که می خواهید چه نوع خدماتی را در سایت خود ارائه کنید، طرح کلی سایت شما نیز متفاوت خواهدبود. شما می توانید در این سایت تمامی خدمات خود را به خوبی بیان کنید. البته باید دقت کنید تمامی خدمات شما لازم است در بالاترین کیفیت ارائه شود تا کاربر بتواند در مقایسه با سایر سایت های خدماتی شما را انتخاب کند.

نکات مهم برای طراحی سایت خدماتی

 • دقت کنید برای طراحی سایت خدماتی لازم است تمامی خدمات موردنظر خود را به وضوح برای کاربر شرح دهید. بلرای مثال اگر محدودیت خاصی برای ارائه خدمات شما وجود دارد، لازم است تمامی این موارد را برای کاربر روشن کنید.
 • بهتراست در تمامی صفحات سایت خود یک بخش برای ارسال درخواست کاربر قراردهید. بدین ترتیب می توانید کاربر را تشویق کنید تا یک کار را در صفحه سایت شما دنبال کند. برای مثال می توانید یک بخش برای تکمیل کردن اطلاعات شخصی کاربر قراردهید.
 • می توانید نمونه از ارائه خدمات خود را به صورت عکس و ویدئو برای کاربران به نمایش بگذارید. بدین ترتیب کاربران حس اعتماد بیشتری را نسبت به کار شما خواهدداشت و می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید.

سایت سفارشی

منظور از طراحی سایت سفارشی، نوعی از سایت های اینترنتی است که مطابق میل کاربر طراحی می شود. اگر شما برای طراحی سایت به دنبال نیازهای خاصی هستید، می توانید این نوع سایت را طراحی کنید تا مطابق نیازهای شما پیاده سازی شود.

دقت کنید این نوع سایت ها به صورت اختصاصی برای کاربر طراحی می شود و به هیچ عنوان نباید در آن ها از قالب های اماده استفاده شود.

نکات مهم برای طراحی سایت سفارشی

 • این نوع سایت ها دقیقا مطابق با نیازهای مشتری طراحی می شود، به همین دلیل شما با طراحی آن می توانید به اهداف موردنظرتان برسید.
 • بهتراست برای طراحی سایت سفارشی با تمامی الگوریتم های بهینه سازی سایت آشنا شوید.
 • این سایت باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتوان ان را از سایت های معمولی متمایز کرد.

سایت شخصی

علاوه براین که شما می توانید در فضای مجازی یک صفحه خاص برای خود طراحی کنید، این امکان وجود دارد تا یک سایت شخصی را نیز برای خود راه اندازی کنید. شما می توانید تمامی اهداف و خلاقیت های خود را نیز دراین سایت دنبال کنید. ازجمله مهم ترین مواردی که بهتراست در طراحی سایت شخصی خود بگنجانید، رزومه شخصی فرد است. درادامه به بررسی برخی از نکات کاربردی برای طراحی سایت شخصی می پردازیم.

نکات مهم برای طراحی سایت شخصی

 • زمانی که شما یک سایت شخصی طراحی می کنید، باید بدانید این سایت می تواند اعتبار شما را در حیطه کاری بالاتر ببرد. برای مثال زمانی که شما می خواهید نزد پزشک بروید و نام این پزشک را در جستجو می کنید با مشاهده سایت این پزشک ، اعتماد بیشتری به وی خواهیدداشت.
 • شما می توانید رزومه خود را به صورت دیجیتال داخل سایت قراردهید. بدین ترتیب تمامی کاربران می توانند به خوبی رزومه شما را مشاهده کنند و نیازی نیست به صورت انفرادی رزومه را برای هرفرد ارسال کنید.
 • آرشیوی از فعالیت های خود را در سایت قراردهید. بدین ترتیب کاربران می توانند نمونه های کارشما را ببینند و با اطمینان خاطر شما را انتخاب کنند.

سایت شرکتی

سایت شرکتی از راه های ورود شرکت های متنوع به دنیای آنلاین است. بدین ترتیب شرکت می تواند تمامی خدمات و محصولات خود را در سایت قراردهند و بدین ترتیب به راحتی تمامی آن چه برای فروش دارند را ارائه دهند. طراحی این نوع سایت ها امروزه طرفداران بسیارزیادی دارد زیرا نوعی بازاریابی اینترنتی محسوب می شود.

نکات مهم برای طراحی سایت شرکتی

 • بهتراست از سایت های آماده استفاده نکنید. زیرا با استفاده از این نوع سایت ها ممکن است سایت ها شباهت بسیارزیادی را به سایت های دیگر خواهدداشت. بهتراست از قالب های اختصاصی تر برای طراحی سایت شرکتی استفاده کنید.
 • دقت کنید لازم است وقت بسیارزیادی را برای طراحی گرافیکی سایت قراردهید. بدین ترتیب می توانید سایت جذابی را به مشتری ارائه دهید.
 • بهتراست سایت شما با بهترین تکنولوژی های روزدنیا طراحی شوند.بدین ترتیب کاربران از سایت شما به عنوان یک سایت پویا یاد خواهندکرد.
 • هرآن چه برای کاربر ارائه می دهید را به صورت واضح بیان کنید. بدین ترتیب می توانید کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کنید.
 • برای سایت اختصاصی خود به دنبال تولیدمحتوای اختصاصی باشید. محتوای کپی شده می تواند سایت شما را دچار پنالتی کند.

سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی ازجمله سایت های اینترنتی است که در آن بیشتر محصولات متنوع نمایش داده می شود.دقت کنید سایت های فروشگاهی می تواند نوعی بازاریابی برای کسب و کار شما محسوب شود و درنهایت نیز مشتریان زیادی به سایت شما جذب خواهدشد. امروزه با گسترش فضای آنلاین، تنوع سایت های فروشگاهی نیز بیشتر از قبل شده است.

نکات مهم برای طراحی سایت فروشگاهی

 • سایت های فروشگاهی به دودسته تقسیم می شود. در دسته اول کالاهای فیزیکی و در دسته دوم کالاهای مجازی مثل محصولات دانلودی ارائه می شوند.
 • بهتراست تمامی محصولات خود در دسته بندی های مناسب برای کاربر ارائه دهید و در بخش پایینی هرمحصول نیز قیمت آن را درج کنید.
 • رضایت مشتریان را از خرید محصولات سایت خود را نیز در سایت قراردهید. بدین ترتیب می توانید اعتماد مشتریان جدید را جلب کنید.
 • یک تم مناسب برای سایت خود انتخاب کنید. طراحی ظاهری برای سایت های فروشگاهی اهمیت بسیارزیادی دارد.
طراحی سایت توسط تیم آدم برفی

هفت گام اصلی برای ساخت یک وب سایت

برای این که بتوانید یک وب سایت خوب بسازید، باید علاوه بریادگیری مهارت های بالا یک سری گام هایی معمولی را نیز پشت سربگذارید. درادامه به برررسی هفت گام اصلی برای ساخت یک وب سایت را پشت سر می گذاریم.

ثبت نام برای دریافت خدمات هاستینگ

ازجمله اولین قدم هایی که باید برای ساخت وب سایت باید پشت سربگذارید، ثبت نام خدمات هاستینگ است. این سرویس نوعی از سرویس های اینترنتی است که باعث می شود شما بتوانید فضای وب سایت خود را در اینترنت در اختیار دیگران قراردهید. به صورت کلی می توان گفت با ثبت نام هاستینگ فضایی در اینترنت به شما اختصاص می یابد، که بتوانید محتوای سایت خود را در اختیارعموم قراردهید.

دقت کنید شما می توانید یک سایت جذاب برای خود طراحی کنید و اما تا زمانی که هاست خریداری نکنید، سایر کاربران نمی توانند به سایت شما دسترسی داشته باشند. شما می توانید با ثبت نام هاستینگ یک فضا برای سایت خود اجاره کنید و مطالب خود را در آن قراردهید.

ثبت نام دامنه

دقت کنید بعد از این که وب سایت خود را بسازید، باید نامی را روی سایت خود قراردهید. بدین ترتیب کاربران می توانند از طریق این نام به سایت شما دسترسی داشته باشند. دقت کنید انتخاب نام دامنه مناسب می تواند تاثیر بسیارزیادی را روی کسب وکار شما داشته باشد. درانتخاب نام دامنه باید درنظرداشته باشید که نام دامنه شما کسب وکار شما به کاربران یادآوری کند.

برنامه ریزی و طرح اولیه سایت

دقت کنید زمانی که می خواهید برای طراحی سایت برنامه ریزی کنید، لازم است قبل از هرکاری بررسی کنید به چه نوع سایتی نیاز دارید. انواع سایت های اینترنتی متناسب با کسب و کارهای مختلف را در بخش های قبلی موردبررسی قراردادیم که می توانید با بررسی آن ها انتخاب درستی داشته باشید.

مرحله دوم دراین بخش بررسی طراحی ناوبری سایت است که با کمک آن بررسی می کنید چگونه کاربران روی سایت شما گردش می کنند و محتوای موردنظر را موردبررسی قراردهد. درواقع لازم است نوعی معماری اطلاعاتی مطالب روی سایت رامشخص کنید.

دقت کنید در همین بخش باید روی محتوای سایت کارکنید، محتوا اصلی ترین بخش سایت است که می تواند کاربران را به سایت جذب کند. البته منظور ما از محتوا تنها محتوای متنی نیست و شما می توانید ویدئو، صدا، تصاویر و … را نیز روی سایت قراردهید.

طراحی و ساخت وب سایت

دراین بخش لازم است تمامی آن چه برای طراحی سایت نیاز دارید را بررسی کنید. برای مثال در ابتدا بیان کردیم که برای ساخت وب سایت لازم است به زبان Html، CSSو… آشنایی داشته باشید.

انتشار وب سایت در فضای اینترنتی

دراین بخش لازم است سایت طراحی شده را روی فضای اینترنت قراردهید. این جاست که می توانید از هاست خریداری شده استفاده کنید و سایت خود را به صورت پابلیک در میان عموم سایت های دیگر قراردهید. البته برای این کار نیز روش های بسیارزیادی وجود دارد که می توانید بنا به نیاز خود هریک از این روش ها را انتخاب کنید.

ارتقا سایت به کمک تکنیک های سئو

برای این که بتوانید کاربران زیادی را جذب سایت خود کنید، لازم است تمامی تکنیک های سئو را در سایت خود رعایت کنید. بدین ترتیب می توانید رتبه سایت خود را ارتقا بخشید. برای پیشرفت دراین بخش لازم است با تمامی تکنیک های سئو آشنایی داشته باشید.

شما باید بتوانید با به کارگیری این تکنیک های سئو رتبه بهتری را در موتورهای جستجو و در بین سایت های مشابه کسب کنید.

حفظ و نگهداری وب سایت

دقت کنید آخرین مرحله مربوط به طراحی سایت، نگهداری آن است. این بخش به صورت دائمی و همیشگی است که به همین دلیل نیز ممکن است کمی برای شما خسته کننده باشد. البته دراین بخش باید بتوانید محتوای سایت خود را نیز به صورت دائم بروزرسانی کنید. این کار باعث می شود تا کاربر متوجه شود، با یک سایت پویا طرف شده است. بدین ترتیب می توانید کاربران بیشتری را جذب سایت کنید.

طراحی سایت از جمله مهارت هایی است که در سال های اخیر موردتوجه افراد بسیارزیادی قرارگرفته است. هم چنین با به وجودآمدن ابزارهای جدید این مهارت را می توانید راحتتر از قبل یادبگیرید. دراین مقاله به خوبی دررابطه با این موضوع بحث کردیم وشما می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی را درباره این موضوع کسب کنید.


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button