طراحی سایت موزیک حرفه ای و تخصصی توسط تیم آدم برفی

سمانه پرهیزکار

سایت موزیک به دو صورت گروهی و انفرادی طراحی می‌شود. در طراحی سایت موزیک انفرادی موزیسین، آهنگساز یا خواننده می‌توانند آثار خود را در سایت قرار دهند. در طراحی سایت موزیک گروهی مجموعه آثار هنرمندان مختلف در زمینه موزیک و آهنگ طبقه بندی شده و به صورت رایگان یا پولی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. داشتن سایت شخصی برای هنرمند می‌تواند اعتبار و جایگاه آنان را در فضای مجازی بالا ببرد. 

طراحی سایت موزیک

خدمات و امکانات  طراحی سایت موزیک گروهی

سایت موزیک گروهی باید خدمات و امکانات زیرا را ارائه دهد:

طراحی صفحه بیوگرافی یا درباره هنرمند: زندگینامه، سوابق هنری، فعالیت‌های هنرمندانی که آثار آنها بر روی سایت قرار گرفته است.  

طراحی بخش اخبار داغ: این بخش مربوط به اخبار و رویدادهای موسیقی مانند اخبار مربوط به کنسرت‌ها، جشنواره‌ها، گردهمایی‌ها می‌باشد. 

طراحی بخش متن آهنگ: در این صفحه با انتخاب هر آهنگ به متن و شعر آهنگ نیز دسترسی پیدا خواهید کرد. 

طراحی صفحه خوانندگان یا آهنگ‌سازان: در این بخش خوانندگان و آهنگ‌سازان به ترتیب حروف الفبا با تصویر، نام هنرمند، تعداد آلبوم‌ها قرار می‌گیرد، که کاربر با انتخاب هر یک از آنان می‌تواند به آلبوم‌های هنرمندان دسترسی پیدا کنید. 

طراحی بخش آلبوم: آلبوم‌های خوانندگان و آهنگ‌سازان باید به ترتیب حروف الفبا طبقه بندی شود. نام هر آلبوم به همراه تصاویر آن وجود دارد، که کاربر می‌تواند با ورود به هر آلبوم به آهنگ‌های مربوطه دسترسی یابد. همچنین در این صفحه توضیح مختصری درباره سال تولید، نوازندگان و غیره آورده شده است. 
بخش رتبه بندی و امتیاز دهی از دیدگاه کاربران، تعداد دفعات دانلود یا تعداد دفعات مشاهده هر کدام از آهنگ‌ها در این بخش قرار می‌گیرد. 

طراحی بخش اشتراک گذاری: این بخش برای اشتراک‌گذاری آهنگ‌ها، مطالب سایت در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، تلگرام، فیس‌بوک و غیره می‌باشد. 

طراحی صفحه ارتباط با ما: این صفحه مربوط به مدیران و گردانندگان سایت می‌باشد.

طراحی بخش سبک‌ها: سبک‌های مختلف موسیقی شامل سنتی، پاپ، محلی، راک، جاز، کلاسیک، ریتم، موسیقی فیلم، بین‌المللی و غیره در این بخش قرار می‌گیرد. همچنین در این بخش دسته‌ها، آلبوم‌ها و یا تک آهنگ‌های مربوطه طبقه‌بندی می‌شود.

طراحی صفحه آهنگ‌های جدید: آلبوم‌ها، آهنگ‌هایی که تازه انتشار یافته‌اند همراه با نام خواننده، عکس آلبوم و غیره در این صفحه قرار می‌گیرد. این بخش برای کاربران به طور رایگان یا پولی قابل پخش هستند.

طراحی صفحه برترین آهنگ‌ها: این بخش مربوط به آهنگ‌های پرمخاطب و پربازدید می‌باشد که در یک بازه معینی آن را باید به‌روزرسانی نمایید.

ویژگی های سایت موزیک

خدمات و امکانات طراحی وب سایت موزیک انفرادی

سایت موزیک انفرادی باید خدمات و امکانات زیرا را ارائه دهد:

 • طراحی بخش بیوگرافی: شرح حال، زندگینامه، آغاز کار، فعالیت‌ها و کارهای انجام شده در جشنواره موسیقی و برگزاری کنسرت‌ها، آثار و اجراهای هنرمند در این بخش قرار می‌گیرد. 
 • طراحی بخش اخبار و مقالات: این بخش مربوط به خبرهای مربوط به جشنواره‌های موسیقی، اطلاع از آلبوم‌های در دست تولید، جدید و غیره است که در این صفحه قرار می‌گیرند.
 • طراحی بخش سیستم فروش: در این بخش هنرمند آثار خود را در معرض فروش اینترنتی قرار می‌دهد. کاربر با عضویت در سایت و پرداخت هزینه آلبوم می‌تواند آلبوم هنرمند را به صورت فیزیکی یا فایل زیپ دریافت کند. 
 • طراحی وب سایت موزیک عضویت در باشگاه هواداران: این بخش برای عضویت طرف‌داران ایجاد می‌شود، در این بخش شما می‌توانید با عضویت در این بخش به باشگاه هواداران بپیوندید. با عضویت در این قسمت آلبوم‌های جدید، خبرنامه، تخفیف آهنگ‌ها و غیره به شما از طریق ایمیل ارسال می‌شود. 

ساخت و طراحی سایت موسیقی

سایت‌های موسیقی جز سایت‌های پرمخاطب هستند که می‌توانند مخاطبان بسیاری را به خود جذب نمایند. مدیر سایت می‌تواند با قراردادن تبلیغات شرکت‌ها، فروشگاه‌ها، آثار فرهنگی و غیره کسب درآمد کند. همچنین از طریق فروش آلبوم می‌توانید به سود قابل توجهی برسید.

طراحی سایت موزیک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 • طراحی سایت موزیک باید طراحی گرافیکی، زیبا و هنری داشته باشد. 
 • به‌روز بودن یک سایت موزیک بسیار اهمیت دارد، زیرا بسیاری از کاربران به دنبال دانلود موزیک‌های جدید و به‌روز هستند. 
 • در طراحی سایت موزیک باید با توجه به سلیقه مخاطبان و افراد موسیقی‌های متنوعی را درون سایت قرار دهید. 
 • وجود دسته بندی مناسب برای آرشیو کردن موسیقی‌های قرار داده شده بر روی وب سایت

هزینه طراحی سایت موزیک

هزینه طراحی سایت موزیک و پیاده سازی آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعرفه‌های طراحی سایت موزیک شرکت آدم برفی ، با توجه به زمان و ارزش کاری سنجیده شده و به‌صورت منصفانه‌ای ارائه می‌گردد.


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button