تاثیر کامنت اینستاگرام در دیده شدن پیج

فاطمه حسین پور

در پیج‌های اینستاگرام موارد زیادی است که به رشد پیج اینستاگرام کمک می‌کند و می‌تواند باعث افزایش بازدید پیج و فالوئر در پیج شود. یکی از این موارد کامنت در پیج‌ها است که بیانگر تعامل بالا در پیج است و می‌تواند به طور مستقیم بر روی پیج تاثیر بگذارد. کامنت گذاشتن و کامنت خواندن پست‌ها می‌تواند باعث ایجاد حس خوب به صورت دو جانبه شود. کامنت‌ نشان دهنده پویایی یک پیج در اینستاگرام است. از دید دیجیتال مارکتینگ، کامنت گذاری علاوه بر حس خوبی که دارد! باعث می‌شود که شما گوگل یا هر الگوریتم دیگری را متوجه خود کنید که دارای محبوب و مورد توجه هستید. و محتوای پیج شما توانسته است هیاهو و بازخورد خوبی در بین مخاطبان ایجاد کند. بنابراین کامنت‌گذاری مخاطبان در اینستاگرام یک نیروی محرک در جهت پیشرفت سئو سایت یا بیشتر دیده شدن صفحه‌ی اجتماعی اینستاگرام شما است. در این مقاله قصد داریم درمورد تاثیر کامنت اینستاگرام در دیده شدن پیج صحبت کنیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

با این وجود مخاطبان در حالت عادی تمایلی به نوشتن کامنت ندارند. چون لایک کردن، ابزار ساده‌تری برای ابراز احساس و علاقه‌مندی است و احتمالا کاربر بخواهد وقتش را بیشتر صرف گشت و گذارهای دیگری هم بکند به همین علت لایک کردن را ترجیح می‌دهد.

تاثیر کامنت اینستاگرام در دیده شدن پیج

تاثیر کامنت اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام پست‌ها را رتبه‌ بندی می‌کند. با توجه به رتبه‌ای که دارند آن‌ها را اولویت‌بندی می‌کند. تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها از فاکتور‌های مهمی هستند که در رتبه‌ بندی یک پست تأثیر می‌گذارند. به‌ صورت کلی 3 فاکتور در رتبه‌بندی کردن پست‌ها توسط الگوریتم اینستاگرام وجود دارد. این موارد عبارتند از:

  • تعداد لایک‌ها و کامنت‌‌های یک پست اینستاگرام
  • تعاملات کاربر با پست‌های قبلی شما
  • زمان به اشتراک گذاشتن پست

اگر پست‌های شما توسط فالوورها و کاربران اینستا مورد توجه قرار می‌گیرد، قطعا نتیجه خوبی از فعالیت خود در اینستاگرام خواهید گرفت. جالب است بدانید هر چقدر که افراد بیشتری پست‌های پیج شما را لایک کنند یا حتی برای آن‌ها بیشتر کامنت بگذارند، احتمال نمایش آن‌‌ها در تب Explore بیشتر می‌شود. با این تفاسیر انتظار می‌رود تاثیر کامنت اینستاگرام در دیده شدن پیج را درک کرده باشید. تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها و تعداد بازدید ویدئوها در اینستاگرام بسیار اهمیت دارند چون موارد مهمی از الگوریتم اینستاگرام هستند و محل قرارگیری پست شما را در فید خبری تعیین می‌کند. همانطور که در بالا گفتیم هر چه تعداد لایک و کامنت اینستاگرام پیج شما بیشتر شود، احتمال دیده شدن پست‌هایتان در قسمت اکسپلور اینستاگرام بیشتر می‌شود.

در نتیجه اگر قصد دارید برند موفقی را در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام داشته باشید، باید سعی کنید در ساعت مناسبی به اشتراک گذاشتن پست‌ها پیج‌تان بپردازید. نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از هشتگ‌های مرتبط است. اگر از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید به راحتی در قسمت اکسپلور دیده می شوید. همچنین از طریق برگزاری مسابقه، تشویق کردن فالوورها به کامنت گذاشتن و سایر نکته‌هایی که در ابتدا گفتیم می‌توانید از این چالش‌ها برای دیده شدن پست‌هایتان در اکسپلور استفاده کنید.

8 راهکار برای افزایش کامنت در اینستاگرام

اینستاگرام می‌گوید، هرچه کاربران بیشتری با لایک و کامنت با صفحه شما ارتباط برقرار کنند، پیج شما به آنها بیشتر نشان داده خواهد شد. در نتیجه هرچه تعامل بیشتری در پیج اینستاگرام خود داشته باشید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. در این قسمت تاثیر کامنت اینستاگرام و یکسری راهکار را برای افزایش کامنت به شما آموزش داده‌ایم. این راهکارها عبارتند از؛

سعی کنید به همه کامنت‌ها پاسخ دهید

یکی از مهم‌ترین استراتژی برای داشتن کامنت‌های زیاد در اینستاگرام، پاسخ دادن به کامنت‌ها است که قبلاً دریافت کرده‌اید. وقتی به کامنتی که در پست‌های خود دریافت می‌کنید پاسخ دهید، مخاطب احساس صمیمیت و نزدیکی می‌کند. در نتیجه وقتی مخاطبان احساس کنند که شما علاقمند به شنیدن نظرات و پیشنهادات آن‌ها هستید. کامنت‌های بیشتری برای پست‌های شما می‌گذارند. این کار می‌تواند منجر به افزایش وفاداری شما و کاربرانتان شود.

پست خود را در استوری‌ها به اشتراک بگذارید

مخاطبان رسانه‌های اجتماعی دوست ندارند زمان زیادی را صرف گشت و گذار در فیدهای(صفحه نخست)خود کنند. با این وجود مشاهده استوری‌ها در بالای صفحه نیاز به صرف زمان زیادی ندارد و همانطور که می‌دانید اولین چیزی است که می‌تواند توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. بهتر است برای دریافت کامنت‌های بیشتر، وقتی که چیزی جدید در فید خود آپلود می‌کنید، آن پست را در استوری‌های خود به مردم اطلاع دهید.

از فالوورهای خود بخواهید تا درباره پست‌های شما نظر بدهند

راحت‌ترین راه برای به دست آوردن چیزی، درخواست آن است. با این وجود، اگر دوست دارید کامنت بیشتری دز پیج خود داشته باشید باید از فالوورهای خود بخواهید تا نظرات خود را از طریق کامنت به شما بگویند. برای انجام این کار، باید محتوایی را ایجاد کنید که مخاطبان را مجبور به اشتراک گذاری آن کند. یا از آن‌ها بخواهید دوستانشان را در زیر پست منشن کنند. با انجام این کارها می‌توانید کامنت بیش‌تری دریافت کنید.

راهکار برای افزایش کامنت در اینستاگرام

محتواهای خنده دار یا سرگرم کننده منتشر کنید

نوع پستی که درست می‌کنید تاثیر زیادی در معروف شدن و دیده شدن شما دارد. در نتیجه از ایده‌های خوب استفاده کنید و محتواهایی ایجاد کنید که بتوانند احساسات افراد را در بر گیرد به طوری که آن‌ها را مجبور به ابراز احساسات با شما و اشتراک گذاری آن کند.

مسابقه برگزار کنید

مخاطبان اینستاگرام عاشق مسابقه یا هدیه هستند. برگزاری مسابقات در اینستاگرام نه تنها می‌تواند منجر به بهبود کسب و کار شما شود، بلکه برای افزایش مشارکت و افزایش کامنت در پست‌های شما بسیار خوب است. لازم است بدانید که برگزاری مسابقات ۶۴ برابر بیش‌تر از سایر پست‌ها باعث تعامل می‌شود.

از دستورات پر کردن جای خالی استفاده کنید

این دسته از سوالات یک راه خوبی برای ایجاد تعامل هستند، جملات ناتمام و اعلان‌های (جای خالی را پر کنید) می‌توانند فالوورهای پیج شما را در مورد پست‌های شما ترغیب به تعامل کند. برای مثال در کپشن پست خود شروع یا تکمیل یک جمله را به عهده مخاطبان خود بگذارید تا به راحتی بتوانند پاسخ و نظر خود را در کامنت به اشتراک بگذارند. با این کار شما کامنت‌های بیش‌تری دریافت می‌کنید و پیج شما به کاربران بیش‌تری در اکسپلور نشان داده می‌شود.

اعلان‌ها یا Push Notifications را فعال کنید

اگر در فکر این هستید که چگونه می‌توانید فالوور، لایک و کامنت بیش‌تری را در اینستاگرام داشته باشید، باید اعلان‌های خود را در اینستاگرام فعال کنید. روشن کردن اعلان‌ها باعث می‌شود که مخاطبان شما سریع متوجه پست‌های جدید شما شوند. با این کار آن‌ها می‌توانند سریع‌تر احساسات خود را بروز دهند. این که سریع نسبت به فعالیت‌های فالوورهای خود واکنش نشان دهید یا سریع پاسخ کامنت‌ها و دایرکت‌ها را بدهید به آن‌ها نشان خواهد داد که برای آن‌ها ارزش قائل هستید. در نتیجه باعث محبوبیت خود نزد فالوورهایتان می‌شوید.


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button