چرا تولید محتوا مهم است؟ 5 دلیل اهمیت تولید محتوا برای جذب مخاطب

سمانه پرهیزکار

احتمالاً تا به حال این جمله را شنیده اید: محتوا پادشاه است. اما چرا؟ آن روزهای استفاده مجدد از تبلیغات بدون انگیزه در روزنامه محلی گذشته است. مصرف کنندگان آنلاین هستند، بازاریابی دیجیتالی شده است و ایجاد محتوا در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. از آنجایی که روزانه اطلاعات زیادی در اختیار ما قرار می‌گیرد، مهم است که راه‌هایی برای برجسته شدن پیدا کنیم.
صنعت تبلیغات از زمان معرفی رسانه‌های اجتماعی تا حدود زیادی تغییر کرده است. برندهای کوچکتر در حال حاضر شانس بیشتری برای موفقیت دارند زیرا همه ما در دسترسی به گزینه‌های تبلیغاتی مقرون به صرفه شانس برابر داریم. هرچند یک مشکل وجود دارد، ما باید راه‌های جدید و هیجان انگیزی را برای تعامل با مردم پیدا کنیم تا برندهای ما در میان موج اطلاعات برجسته شوند. دقیقاً به همین دلیل است که عبارت “محتوا پادشاه است” اخیراً بسیار شنیده می‌شود. چون اهمیت تولید محتوا بسیار زیاد است.

اهمیت تولید محتوا

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی از اجزای مختلف تشکیل شده است. از رسانه‌های اجتماعی گرفته تا موتورهای جستجو، دشوار است بدانید که واقعاً باید در کجا توجه خود را متمرکز کنید. در حالی که هر بخش از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما برای تبلیغ موثر کسب و کار شما در اینترنت مهم است، برخی از عناصر از بقیه مهم تر هستند.

به عنوان مثال، محتوایی که ایجاد می‌کنید بدون شک مهمترین بخش تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما است. محتوا نه تنها به شما در ایجاد اعتماد و ارتباط با مخاطبان هدف کمک می‌کند، بلکه به عنوان سوختی برای سایر تکنیک‌های بازاریابی شما عمل می‌کند. محتوا چیزی است که شما کسب و کار خود را بر اساس آن به صورت آنلاین تبلیغ می‌کنید، بنابراین توجه لازم به آن ضروری است.

بیایید به سه دلیل اهمیت محتوا برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما نگاهی بیندازیم!

نکات مهم:

 • محتوا می‌تواند به مخاطبان شما کمک کند و اطمینان حاصل کند که آنها تصمیمات خرید هوشمند می‌گیرند.
 • محتواهای قوی می‌توانند به شما کمک کنند تا در اینترنت، هم در موتورهای جستجو و هم در رسانه‌های اجتماعی، بیشتر دیده شوید.
 • محتوای با کیفیت را می‌توان به سراسر وب پیوند داد، باعث افزایش ترافیک در وب سایت شما و ایجاد قدرت در موتورهای جستجو می‌شود.

با همه این‌ها، بیایید به دلایل دیگر اهمیت تولید محتوا بپردازیم!

1. محتوا اعتماد ایجاد می‌کند

روابط دو راه دارد. به خاطر ایجاد محتوا، محتوا ایجاد نکنید؛ بلکه چیزی را که برای بینندگان ارزشمند است در اختیار آنها قرار دهید. شاید شما اثری خلق کنید که مخاطبان خود را در مورد موضوعی خاص آموزش دهد. یا شاید شما به آنها طنز یا سرگرمی‌روزانه بدهید. برای وقت آنها ارزش قائل شوید.

ثابت قدم بودن در ارائه محتواهای شگفت انگیز باعث می‌شود که آنها دوباره برگردند و با شما و خدمات شما آشنا شوند. هرچه زمان بیشتری برای مشاهده محتوای شما صرف شود، بیشتر با شما آشنا و قابل اعتماد می‌شوید.

2. شناخت برند

با ایجاد محتوای جدید به طور مداوم، شما کتابخانه ای از تصاویر و منابع شگفت انگیز ایجاد می‌کنید که نام تجاری شما را مشخص می‌کند. همه این محتواها با هم چیزی است که برند شما را ایجاد می‌کند. هر زمان که شخصی روی مقاله یا تصویر شما کلیک می‌کند، شما تشخیص نام برندتان را القا می‌کنید. با ارائه محتوایی که مطابق با نام تجاری شما باشد ( ساختن کتابخانه ای که به عنوان برند شما شناخته می‌شود)، کار شما به رسمیت شناخته می‌شود. سرانجام، هنگامی‌که شخصی به نوع محصول یا خدمات شما نیاز دارد، شما در ذهن او هستید.

از تصاویر قدرتمند و خلاقانه استفاده کنید که نشان دهنده زیبایی برند شما باشد. این امر به ویژه برای رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم است، زیرا اگر تصویری فوراً توجه ما را به خود جلب نکند، به راحتی می‌توانیم حرکت کنیم.

فکر نمی‌کردید این همه ایجاد محتوا، یک بار استفاده شود، سپس برای همیشه از بین برود، درست است؟ البته که نه! اگر متوجه شدید که تصویر یا مقاله خاصی برای مخاطبان شما بسیار خوشایند بوده است، آن را دوباره در جای مناسب خود ارسال کنید. ایجاد آگاهی از نام تجاری یک تلاش تجمعی است، بنابراین اگر بخشی از محتوا آنطور که انتظار داشتید موفق نشد ناامید نشوید.

چرا تولید محتوا مهم است؟

3. به SEO کمک می‌کند

اگر از SEO استفاده می‌کنید، شانس خود را برای یافتن مشتری احتمالی افزایش می‌دهید. از کلمات کلیدی در هر تصویر و مقاله مرتبط با نام تجاری خود استفاده کنید. وقتی شخصی آن کلمات کلیدی را در موتور جستجو، جستجو می‌کند، وب سایت شما در نتایج نشان داده می‌شود.
سئو می‌تواند مدتی طول بکشد تا واقعاً نتیجه بدهد، به همین دلیل اگر هنوز آن را شروع نکرده اید، مهم است که زودتر شروع کنید. به پست‌های قدیمی‌وبلاگ خود برگردید و آنها را با افزودن کلمات کلیدی در مقالات و تصاویر خود تغییر دهید.

4. هدایت مخاطب

هر بار که محتوای جدیدی را به اشتراک می‌گذارید، شانس خود را برای به دست آوردن هدفتان در برابر دیدگان جدید افزایش می‌دهید. وقتی با محتوای خود علاقه شخصی را بر می‌انگیزید، آن رابطه اولیه یا سرنخ را ایجاد می‌کنید.

اطمینان حاصل کنید که از شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک گذاری مطالب خود استفاده می‌کنید. ببینید کدام کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی  برای ایجاد سرنخ برای کسب و کار شما بهتر کار می‌کنند و تمرکز خود را روی آنها معطوف کنید.

5. می‌توانید تخصص خود نشان دهید

چه چیزی شما را در زمینه کاری خود برتر می‌کند؟ چرا کسی باید شما را به جای رقیب انتخاب کند؟ مزیت خود را نشان دهید!
علاوه بر کمک به مشتریان احتمالی برای حل مشکل، ایجاد منظم محتوا یک راه عالی برای تعیین میزان آگاهی شما در زمینه  مزیت‌های خودتان است. اگر شما متخصص سئو هستید، در مورد راه‌هایی که می‌توانید SEO را بهبود بخشید صحبت کنید. اگر طراح داخلی هستید، بایدها و نبایدهای اساسی ایجاد فضا را آموزش دهید.
در مورد موضوعات مرتبط به کار خود عمیقاً بحث کنید و به مشتری احتمالی خود ثابت کنید که کار خود را بلدید.

نتیجه

اکنون تولید محتوا یک تکنیک بازاریابی ضروری برای هر تجارت آنلاین در دنیای مدرن است. محتوایی ایجاد کنید که برای مخاطبان شما الهام بخش، آموزش دهنده یا سرگرم کننده باشد. از عکس‌های با کیفیت بالا برای برجسته شدن و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در مقالات خود استفاده کنید. در نهایت، در بینندگان خود اعتماد ایجاد خواهید کرد. مهمتر از همه، داشتن یک برنامه ایجاد محتوای سازگار برای اطمینان از داشتن جریان ثابت از مشتریان ضروری است.

حتما تاکنون متوجه اهمیت تولید محتوا شده اید. محتوای شما پایه و اساس استراتژی بازاریابی دیجیتال شما است. هنگامی‌ که شما محتوای عالی تولید می‌کنید، در سایر تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود موفق تر خواهید بود.
بیایید چند دلیل که نشان می دهد اهمیت تولید محتوا در استراتژی کلی بازاریابی شما بسیار مهم است را مرور کنیم:

 • این به مخاطبان شما آموزش می‌دهد تا تصمیمات خرید دقیق تری بگیرند.
 • شما می‌توانید محتوا را با SEO تقویت کنید، و به شما در جذب سرنخ‌های بیشتر از طریق موتورهای جستجو کمک می‌کند.
 • برای ارتقای استراتژی رسانه‌های اجتماعی می‌توانید محتوا را به اشتراک بگذارید.
 • با محتوای عالی، می‌توانید سایت‌های دیگر را تشویق کنید تا به وب سایت شما لینک دهند.

برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button