چگونه فالوورهای فیک خود را حذف کنیم؟

دلارام کشاورز

تقریباً همه افراد چند فالوور غیرفعال اینستاگرام دارند. مشکل اینجاست که آنها می‌توانند به شانس شما برای کسب درآمد به‌عنوان یک تأثیرگذار آسیب جدی وارد کنند. گاهی اوقات، افراد زیادی برای اضافه‌شدن فالوور اضافی به اکانت خود پول پرداخت می‌کنند. برای هرکسی که امروز می‌خواهد کسب درآمد کند و جدی گرفته شود، خرید فالوورهای فیک ایده بدی است، اما همیشه اینطور نبوده است. زمانی که اینستاگرام نسبتاً جدید بود، صرف مقداری پول نقد برای افزایش تعداد فالوورهای شما، قدرت و جذابیت آنی را به همراه داشت؛ بنابراین حساب‌های زیادی وجود دارد که تعداد فالوورهای غیرفعال یا ربات آن‌ها بیشتر از حد معمول است. چه درگذشته فالوور خریداری کرده باشید یا به‌تازگی تعداد زیادی فالوور غیرفعال در اینستاگرام انتخاب کرده باشید، ما به شما کمک می‌کنیم تا همه چیز را درست کنید. در ادامه همراه ما باشید تا توضیح دهیم که چگونه فالوورهای فیک را حذف کنیم.

چگونه فالوورهای فیک خود را حذف کنیم؟

فالوور روح در اینستاگرام چیست؟

در اینستاگرام، فالوورهای ارواح، کاربران جعلی یا غیرفعالی هستند که با هیچ یک از محتوایی که شما ایجاد می‌کنید تعامل ندارند. به‌طورکلی، این حساب‌ها توسط برنامه‌ای به نام ربات ایجاد شده‌اند، نرم‌افزاری که به طور خودکار مراحل ثبت‌نام اینستاگرام را طی می‌کند تا پیام‌ها و نظرات اسپم را برای سایر کاربران ارسال کند. بیشتر اکانت‌های جعلی به‌راحتی قابل تشخیص هستند. آن‌ها معمولاً نام‌هایی دارند که بی‌معنی هستند و اغلب با اعدادی بدون دلیل درج می‌شوند. وقتی به اکانت آن‌ها نگاه می‌کنید، معمولاً تعداد فالوورهای بسیار کمی را می‌بینید، اما آنها معمولاً تعداد زیادی فالوئینگ دارند. البته این فقط اعداد نیستند. محتوای آنها معمولاً بی‌کیفیت است یا  از دیگر اکانت‌های اینستاگرام برداشته شده است و همه پست‌های آنها معمولاً لایک یا نظر بسیار کمی دارد.

اکانت‌های ربات تنها مواردی نیستند که باید مراقب آنها باشید. گاهی اوقات، در تلاش برای جذب فالوورهای بیشتر، صاحبان اکانت رمز عبور خود را به اسپمرها تحویل می‌دهند که سپس ایندکس را چک می‌کنند. به بیان ساده‌تر، اگر تغییر ناگهانی از تصاویر معمولی به پست‌های تبلیغاتی مشاهده کردید، نشانه خوبی است که اکنون یک حساب اسپم است. هر حسابی که صرفاً برای افزایش تعداد یا توزیع هرزنامه یا اسپمر ایجاد شده باشد، گزینه نامناسبی است، و اگر می‌خواهید از اکانت خود برای کار با مارک‌های معتبر استفاده کنید، بدون آن بهتر هستید.

نحوه تشخیص اکانت فیک اینستاگرام

طبق گزارش یک شرکت بین‌المللی امنیت سایبری، در سال 2019 حدود 6.9 میلیارد پوند (8.5 میلیارد دلار) برای بازاریابی تأثیرگذار در سراسر جهان هزینه شده است. نویسندگان گزارش محاسبه کردند که 15 درصد از مخاطبانی که پست‌هایی را که برندها برای آن پول پرداخت کرده‌اند، در واقع اکانت ربات بودند. به این معنی که بیش از 1 میلیارد پوند (1.2 میلیارد دلار) از این بودجه برای فالوورهای فیک از دست رفت. برای اینکه اینفلوئنسر مارکتینگ برای یک برند معنا پیدا کند، باید نشان‌دهنده بازگشت سرمایه (ROI) قوی باشد. اساساً باید از فروش انجام شده از طریق تأثیرگذاران پول بیشتری نسبت به هزینه تبلیغات در وهله اول ایجاد کند.

این موضوع برای اینفلوئنسرها خوب نیست. اگر اینفلوئنسر هستید و به نظر می‌رسد که شما فالوورهای فیک دارید یا تا به حال داشته‌اید، برندها در مورد کار با شما بسیار محتاط خواهند بود. ثانیاً، اگر فالوورهای تقلبی مشکلی باشند که اینفلوئنسرها در حساب‌های خود به آن رسیدگی نمی‌کنند، پس از آن اینفلوئنسر مارکتینگ به‌سرعت از محبوبیت خود کاسته می‌شود و در را به روی فرصت شما برای کسب درآمد آنلاین می‌بندد.

چند فالوور واقعی در اینستاگرام داریم؟

یافتن پاسخ قطعی سخت است. اما شرکت‌های برتر امنیت سایبری می‌گویند که احتمالاً حدود 100 میلیون حساب فیک وجود دارد که برای پخش هرزنامه یا اسپمر در این پلت فرم استفاده می‌شود. وقتی در نظر بگیرید که اینستا هر ماه حدود 1 میلیارد کاربر فعال دارد، تقریباً 10٪ از حساب‌های فعال برای توزیع اسپم یا محتوای هرز استفاده می‌شود.

چگونه فالوورهای فیک اینستاگرام را حذف کنیم؟

قبل از اینکه نحوه بررسی فالوور جعلی و خلاص شدن از شر حساب‌های روح یا فیک را توضیح دهیم، بهتر است مطمئن شوید که کاری انجام نمی‌دهید که حساب‌های اسپم جدید را جذب کند.

قانون 1: فالوور نخرید

شاید گفتن این یک چیز بدیهی باشد، اما سریع‌ترین راه برای به‌دست‌آوردن فالوورهای ارواح باکیفیت پایین، پرداخت هزینه برای آنهاست. در صورت ثبت‌نام برای خرید فالوورهای قانونی، فریب نخورید و در این توهم نباشید که می‌توانید نوع فالوورهای دریافتی خود را مشخص کنید.

قانون 2: اکانت‌های موجود را نخرید

علیرغم این واقعیت که این برخلاف قوانین اینستاگرام است، بازارهایی وجود دارند که فروش اکانت‌های ایجاد شده را ارائه می‌دهند. خب، متأسفانه، این پیشنهادی است که برای واقعی بودن بیش از حد خوب است. اما قبل از خرید اکانت را نخواهید دید؛ بنابراین فرصتی برای بررسی فالوورهای فیک وجود ندارد. علاوه بر این، شانس خرید یک حساب کاربری با یک مخاطب قانونی که به کاری که انجام می‌دهید علاقه‌مند است بسیار کم است؛ بنابراین وقتی فالوورهای حقیقی پیج شما را ترک کنند، فقط شما و اکانت‌های رباتتان خواهید بود.

قانون 3: لایک یا کامنت نخرید

اگر تعداد فالوورهای زیادی دارید اما مشارکت بسیار کمی دارید، می‌تواند زنگ خطری برای برندهایی باشد که می‌خواستند با شما همکاری کنند. با درنظرگرفتن این موضوع چرا باید لایک و کامنت نخرید؟ دلایل زیادی وجود دارد که این کار ایده بدی است. ه ویژه به این دلیل که نظراتی که دریافت می‌کنید اغلب کاملاً بی‌ربط هستند و از اکانت‌هایی می‌آیند که به‌وضوح ربات هستند.

بااین‌حال، بزرگ‌ترین دلیل به نحوه عملکرد این لایک‌ها و نظرات خریداری شده مربوط می‌شود. برنامه‌ها و سرویس‌هایی که این‌همه تعامل را وعده می‌دهند، تصاویری را در فید شما و سایر کاربران ارسال می‌کنند تا شما را دنبال کنند و آنها را لایک کنند. شما تعامل خواهید داشت اما همچنین سیل فالوورهای بداخلاق نیز خواهید داشت که با کامنت‌های منفی خود باعث پایین آوردن وجه پیج شما خواهند بود.

حذف فالوور فیک اینستاگرام

چرا خرید فالوورهای غیرفعال ایده بدی است؟

ما در مورد این صحبت کرده‌ایم که در صورت خرید فالوور، تقریباً مطمئناً با هزاران اکانت فیک مواجه خواهید شد. اما می‌دانیم که این تعداد فالوورهای چشمگیر وسوسه‌انگیز هستند؛ بنابراین ارزش دارد که با جزئیات بیشتری در مورد اینکه چرا اینقدر بد است نگاه کنید.

1.نرخ تعامل پیج شما کاهش خواهد یافت

به عبارتی جای تعجب دارد که با وجود فالوور بالا، تعداد لایک و کامنت بسیار پایین است. این مورد باعث بی‌اعتمادی مخاطب می‌شود. این‌گونه درباره‌اش فکر کنید. اگر 500 دنبال‌کننده دارید و مرتباً 50 لایک یا کامنت روی پست‌های خود دریافت می‌کنید – در این صورت نرخ تعامل 10٪ دارید. اکنون 5000 فالوور خریداری شده اضافه کنید. پیج شما در نگاه اول چشمگیرتر به نظر می‌رسد – اما آن اکانت‌های جعلی قرار نیست کاری انجام دهند؛ بنابراین شما همچنان همان 50 لایک یا نظر قبلی را دریافت خواهید کرد. مشکل اینجاست که با فالوورهای فیک جدید شما، این 50 لایک اکنون نشان‌دهنده نرخ تعامل حدود 0.9٪ است؛ بنابراین تمام تلاش سختی که برای به‌دست‌آوردن نرخ تعامل عالی از 500 حساب قانونی انجام داده‌اید، کاملاً از بین می‌رود.

2. مقدار زیادی اسپم دریافت خواهید کرد

آیا آماده‌اید DM‌های شما مملو از پیام‌های خودکار شود و تلاش می‌کند شما را وادار به کلیک کردن روی وب‌سایت‌های خارجی کند؟ اگر دنبال‌کننده بخرید، این دقیقاً همان چیزی است که قرار است اتفاق بیفتد و در بدترین موارد، می‌تواند منجر به کلاهبرداری و سرقت هویت شود. حساب‌های ربات برای تولید پول طراحی شده‌اند و اغلب این کار را با کلیک کردن افراد بر روی سایت‌هایی انجام می‌دهند که نیاز به ثبت‌نام کارت اعتباری، دانلود برنامه‌های مبهم یا مشارکت در کلاهبرداری‌های به همان اندازه مشکوک از نوع پول نقد برای لایک دارند. حتی اگر درگیر کلاهبرداری‌ها نباشید واقعاً آزاردهنده است.

3. برندها می‌دانند که چگونه تشخیص دهند که کسی فالوورهای فیک دارد یا خیر

هر پولی که توسط تیم مارکتینگ یک شرکت برای یک کمپین تبلیغاتی خرج می‌شود باید توجیه شود و وقتی صحبت از پرداخت اینفلوئنسرها می‌شود، بخش بزرگی از این توجیه ثابت می‌کند که پیجی که آنها قصد استفاده از آن را دارند نشان‌دهنده بازگشت سرمایه خوب است. شما می‌دانید که فالوورهای ارواح چگونه به نظر می‌رسند و همچنین تیم‌های بازاریابی که به لیست فالوورهای شما نگاه می‌کنند نیز همین کار را می‌کنند. درصورتی‌که حس کنند فالوورهای شما فیک هستند، حتی ثانیه‌ای وقت خودشان را برای بررسی همکاری با شما تلف نمی‌کنند.

فالوور فیک از دید الگوریتم‌های اینستاگرام

هوش مصنوعی پیشرفته توسط سرویس‌های سوشال‌مدیا برای شناسایی فعالیت‌هایی که غیرعادی تلقی می‌شوند استفاده می‌شوند. از آنجایی که تعداد بسیار کمی از افراد به طور ناگهانی 1000 فالوور جدید دریافت می‌کنند، اگر این کار را انجام دهید احتمالاً پیج شما شناسایی و نشانه‌گذاری می‌شود و از آنجایی که الگوریتم‌های اینستاگرام همیشه درحال‌توسعه هستند؛ بنابراین حتی اگر احساس می‌کنید در کوتاه‌مدت از این مشکل خلاص شده‌اید، اینستاگرام همیشه در تلاش است تا خدمات خود را باکیفیت بالا برای مارک‌هایی که از آن برای تبلیغات استفاده می‌کنند، ارائه دهد.

نحوه حذف فالوور اینستاگرام

برای خلاص شدن از شر آن فالوورهای جعلی آماده‌اید؟

انتخاب خوب

اگر می‌خواهید خود را تاحدامکان برای همکاری‌های احتمالی جذاب کنید، پاکسازی فالوورهایتان یک الزام مطلق است اما هیچ میان‌بر واقعی وجود ندارد که به‌اندازه بالا زدن آستین‌ها و انجام آن کار خودتان مؤثر باشد.

در مورد برنامه‌هایی که به طور خودکار فالوورهای ارواح را در اینستاگرام لغو فالو می‌کنند چطور؟ برنامه‌های فالوور ارواح وجود دارند که قول می‌دهند به شما کمک کنند فالوورهای جعلی اینستاگرام را حذف کنید اما مهم است که هر برنامه و سایت شخص ثالثی که استفاده می‌کنید به‌عنوان یک راهنمای کلی استفاده شود.

چرا؟ خب، حذف فالوورهای ارواح یا فیک چیزی است که می‌خواهید کمی زمان را به آن اختصاص دهید تا مطمئن شوید که آن را به طور کامل و ایمن انجام می‌دهید. نبرد بین حساب‌های ربات و ابزارهای شناسایی بسیار واقعی است و اگر خودتان مایل به انجام کارهای سخت نباشید، هرگز مطمئن نخواهید بود که ارسال‌کنندگان هرزنامه موفق به جلوگیری از شناسایی نشده‌اند.

مطمئن شوید که قوانین پلتفرم اینستاگرام را دنبال می‌کنید

وقتی از برنامه‌های شخص ثالث در کنار اینستاگرام استفاده می‌کنید، باید از قوانینی که مشمول آن‌ها هستند نیز آگاه باشید. زیرا اگر از برنامه‌ای استفاده کنید که این قوانین را نقض می‌کند، می‌توانید متوجه شوید که حساب شما غیرفعال شده است. بخش 23 خط‌مشی پلت فرم اینستاگرام به‌وضوح توضیح می‌دهد که یک برنامه نباید بیش از یک عمل را در یک‌زمان فعال کند. عمل به معنای هر کاری است که می‌توانید از طریق پیج خود انجام دهید از جمله لایک کردن پست‌ها، نظر دادن و مهم‌تر از همه حذف فالوورها. اگر از یک برنامه آنفالو انبوه اینستاگرام استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که برنامه‌ای که استفاده می‌کنید این قانون را زیر پا می‌گذارد و ممکن است در خطر ازدست‌دادن دسترسی به‌حساب خود باشید.

چگونه برای همیشه از شر فالوورهای فیک در اینستاگرام خلاص شویم

بهترین راه برای لغو فالوکردن فالوورهای شبح اینستاگرام این است که از طریق لیست فالوورهای خود به‌صورت سیستماتیک کار کنید. این کار وقت‌گیر است اما شما را 100٪ مطمئن می‌کند که پیج شما کاملاً پاک شده است. به این منظور می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

مرحله 1 :

یک‌قلم و کاغذ بردارید یا یک یادداشت را در تلفن خود باز کنید. اگر فالوورهای زیادی دارید، باید بدانید که اگر (به‌ناچار!) هنگام کارکردن در لیست خود حواستان پرت شد، باید بدانید که به کجا رسیده‌اید.

مرحله 2 :

بین دنبال‌کنندگان خود حرکت کنید. بدیهی است که می‌توانید افرادی را که می‌شناسید یا افرادی که مرتباً با آنها در ارتباط هستید نادیده بگیرید. اما بهتر است مشخصات افرادی را که با آنها آشنایی ندارید بررسی کنید. عوامل کلیدی را که باید مراقب آنها باشید را به‌خاطر بسپارید:

  • نام‌ها/دسته‌های اینستاگرام که معنی ندارند یا حاوی اعداد زیادی هستند
  • اکانت‌هایی با فالوور کم اما تعداد فالوور بالا
  • محتوای باکیفیت پایین 
  • عدم مشارکت، تعداد لایک‌ها و نظرات کم در پست‌های آنها

مرحله 3 :

ایده خوبی است که با احساسات خود در مورد ربات بودن یا نبودن یک حساب پیش بروید. اگر چیزی درست به نظر نمی‌رسد، به آن شک کنید. به یاد داشته باشید، به اعداد و ارقام دل نبندید، این کیفیت است که اهمیت دارد.

اگر مستقیماً از لیست فالوورهای خود حذف می‌کنید، فقط دکمه “remove” را فشار دهید و سپس انتخاب خود را در پنجره پاپ آپ تأیید کنید، کار انجام می‌شود. اگر می‌خواهید فالوور را از پیج خودش حذف کنید، باید روی 3 نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس از پنجره پاپ‌آپ حذف فالوور را انتخاب کنید.

چه مدت طول می‌کشد تا فالوورهای فیک از اینستاگرام حذف شوند؟

بسته به دامنه توجه شما، ممکن است متوجه شوید که چند روز طول می‌کشد تا تمام فالوورهای ارواح خود را از اینستاگرام حذف کنید، اما ارزشش را دارد. در واقع، هر بار که دکمه حذف را فشار می‌دهید، صدای یک صندوق پول را در ذهن خود تصور کنید. با بررسی نحوه خلاص شدن از شر فالوورهای فیک در اینستاگرام، پایه‌های محکمی برای کسب‌وکار اینفلوئنسر خود قرار می‌دهید. هنگامی که حساب شما پاک می‌شود، ایده خوبی است که آن را حفظ کنید. هر فالوور فیک جدیدی را که هر هفته یا بیشتر ظاهر می‌شود حذف کنید. از آنجایی که فالوورهای شما به ترتیب زمانی فهرست شده‌اند، انجام این کار نسبتاً آسان است.

زیرا هر بار فقط باید در بالای لیست کار کنید. وقتی صحبت از فالوورها به میان می‌آید، مهم‌تر از همه، باید از خود بپرسید، آیا این حساب متعلق به کسی است که به جامعه اینستاگرام من ارزش بیشتری بدهد؟ احتمالاً پاسخ شما مانند هر برندی است که با آن همکاری می‌کنید؛ بنابراین اجازه ندهید تمایل به تعداد فالوورهای بیشتر شانس شما را برای کسب درآمد به‌عنوان یک تأثیرگذار از بین ببرد.


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button