ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی چیست؟ مزایا و چالش‌ها

سمانه پرهیزکار

اگر یک عکس هزار کلمه ارزش دارد، پس ارزش فیلم چقدر بیشتر است؟ این موضوع اساس ویدئو مارکتینگ است، یک استراتژی بازاریابی آینده‌نگر که ویدئوهای جذاب را در کمپین‌های تبلیغاتی ادغام می‌کند.
بازاریابی ویدئویی را می‌توان برای همه چیز از ایجاد ارتباط با مشتری گرفته تا تبلیغ برند، خدمات یا محصولات استفاده کرد. علاوه بر این، بازاریابی ویدئویی می‌تواند به عنوان رسانه‌ای برای ارائه روش‌ها، ترویج توصیفات مشتریان، رویدادهای پخش مستقیم و ارائه محتوای ویروسی عمل کند.

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی چیست؟

ویدئو مارکتینگ چگونه کار می‌کند؟

در ظاهر، نحوه بازاریابی ویدئویی بسیار ساده است. با نام تجاری یک شرکت ویدئوهایی ایجاد می‌شود که به نحوی شرکت را ارتقا می‌دهد، فروش را افزایش می‌دهد، آگاهی از محصولات یا خدمات شما را افزایش می‌دهد یا مشتریان را درگیر می‌کند. اما در عمل، کمی پیچیده‌تر است. مانند بسیاری از تلاش‌های بازاریابی، ویدئو مارکتینگ بر اساس داده‌ها انجام می‌شود، بنابراین باید معیارهای مختلف را زیر نظر بگیرید و مشارکت مشتریان را دنبال کنید.

برای توسعه استراتژی بازاریابی ویدئویی، باید موارد زیر را رعایت کنید:

تخصیص منابع. شما باید مقداری بودجه برای ویدئو تعیین کنید. این بودجه شامل حداقل تجهیزات مناسب، نرم افزار ویرایش خوب و یک تیم بازاریابی ویدئویی و همچنین زمان ایجاد آن است.

بیان داستان. قصه گویی هرگز به اندازه فیلم مهم نبوده است، بنابراین طوفان فکری ایجاد کنید. بررسی کنید که چه داستان‌هایی را می‌خواهید بیان کنید؟ و چگونه آنها را خواهید گفت؟

درگیر کردن مخاطب. فقط بیان داستان کافی نیست؛ هنگام انجام این کار، باید مخاطبان خود را درگیر کنید. چگونه داستان‌هایتان را جالب خواهید کرد؟ چه چیزی مخاطبان شما را جذب می‌کند؟

ویدئوتان را کوتاه نگه دارید. مدت مشخصی برای ویدئوهای بازاریابی وجود ندارد (اگرچه توصیه‌هایی وجود دارد)، اما قاعده کلی این است که هر چه کوتاه‌تر بهتر است. در هنگام ویرایش بی رحم باشید. همه چیزهای اضافی را برش دهید و حذف کنید. محدوده توجه مخاطبان کوتاه است، بنابراین از آنچه به دست می‌آورید بهترین استفاده را ببرید.

انتشار. ویدئوهای خود را همه جا منتشر کنید. ویدئوتان را در وب سایت خود، در YouTube، یا در Google بارگذاری کنید و در تمام کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود پخش کنید. سپس آن را، تبلیغ کنید، تبلیغ کنید، تبلیغ کنید.

تجزیه و تحلیل. معیارها و آمارها را دنبال کنید تا مشخص شود کدام ویدئوها بهترین نتیجه را داشته‌اند و چرا.

مزایای ویدئو مارکتینگ

مزایای بازاریابی ویدئویی بسیار است. بیایید با اندازه گیری‌های آسان شروع کنیم: بررسی آمار، اعداد و داده‌ها. توجه داشته باشید:

ویدئو به شما کمک می‌کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. امروزه بسیاری از تلاش‌های بازاریابی یک شرکت برای کمک به ایجاد اعتماد طراحی شده است. ویدئو پلی است که آنچه می‌گویید را به شخصیت واقعی شما پیوند می‌دهد و به مشتریان اجازه می‌دهد تا پشت پرده را بررسی کرده و با نام تجاری شما آشنا شوند.

ویدئو یک معدن طلای سئو است که به ایجاد پیوندهای سایت، افزایش لایک و اشتراک گذاری (که می‌تواند بر رتبه بندی جستجو تأثیر بگذارد) و افزایش ترافیک به سایت کمک می‌کند. و فراموش نکنیم که YouTube متعلق به Google است، بنابراین مطمئن شوید که فیلم‌های خود را در YouTube ارسال کرده و با کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی برچسب گذاری می‌کنید!

ویدئوها حفظ اطلاعات را افزایش می‌دهند. اگر مشتریان فقط چیزی را بشنوند، به احتمال زیاد حدود 10 درصد از این اطلاعات را سه روز بعد حفظ می‌کنند. در مقابل، اگر آنچه می‌شنوند با تصاویر مرتبط همراه باشد، به طور متوسط ​​65 درصد از این اطلاعات را سه روز بعد حفظ می‌کنند.

در سال 2017، محتواهای ویدئویی 74 درصد از کل ترافیک آنلاین را شامل می‌شد. مشتریان عاشق ویدئو هستند. مشتریان احتمالی نیز عاشق ویدئو هستند، به این معنی که ویدئو مارکتینگ خوب می‌تواند بازدیدکنندگان جدیدی را جذب کند.

خطوط موضوع ایمیل که شامل کلمه “ویدئو” می‌شوند، نرخ باز شدن را 19٪ افزایش و میزان کلیک‌ها را 65٪ افزایش می‌دهند.

تعداد مشتریانی که ترجیح می‌دهند ویدئوی یک محصول را مشاهده کنند حدود چهار برابر بیشتر از مشتریانی هستند که حاضرند توضیحات محصول را بخوانند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ

چالش‌های ویدئو مارکتینگ

روزی روزگاری، هزینه برای بازاریابی ویدئویی یک چالش جدی بود: هزینه تجهیزات، نرم افزار ویرایش و از دیدگاه کاربر نهایی، هزینه داده‌های مصرف ویدئوهای آنلاین.
امروزه این چالش‌ها بسیار کمتر شده است. بله، هنوز به بودجه نیاز دارید؛ تجهیزات خوب، نرم افزار ویرایش و بستر تحویل مقرون به‌صرفه‌تر از گذشته هستند، اما رایگان نیستند و شما به یک تیم بازاریابی با تجربه در زمینه ویدئو مارکتینگ نیاز دارید، اما همه اینها موانع قابل حل هستند.

در واقع، بزرگ‌ترین چالش‌های بازاریابی ویدئویی استراتژیک است:

  • چگونه می‌توان یک استراتژی بازاریابی ویدئویی محکم و مؤثر ایجاد کرد؟
  • چگونه محتوایی را که مردم می‌خواهند مصرف کنند و چگونه ویدئوهای جذابی ایجاد کرد که به اشتراک گذاشته شوند؟
  • علاوه بر این، بازاریابان محتوای ویدئویی باید از معیارهای اندازه گیری، و چگونگی نشان دادن موفقیت یک ویدئو و زمینه‌های بهبود آن، درک کاملی داشته باشند.

نتیجه

اگر می‌خواهید بازاریابی ویدئویی شما نتیجه داشته باشد، باید برنامه ریزی، آزمایش، تجزیه و تحلیل و آزمایش مجدد داشته باشید. بله، هدف ویدئوها در ویدئو مارکتینگ این است که داستانی را بیان کنید و مشتریان خود را درگیر کنید، اما از منظر بازاریابی، ویدئوهای این نوع بازاریابی نیز باید با قیف فروش هماهنگ باشند. هدف هر ویدئو چیست؟ مخاطب کیست؟ این ویدئو چگونه اهداف بازاریابی شما را پیش می‌برد؟ همه چیز را در نظر بگیرید تا به اهداف خود دست یابید.


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button