نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

فاطمه حسین پور

اینستاگرام یک برنامه محبوب بین مردم است، این برنامه شبیه به فیسبوک است اما کار کردن با آن آسان‌تر و راحت‌تر از فیسبوک است. شاید شما هم هنگام استفاده از اینشتاگرام متوجه شده‌اید که مصرف اینترنتتان بیش از حد زیاد است. برخی از افراد به علت این که اینستاگرام اینترنت زیادی مصرف می‌کند، اکانت خود را غیرفعال می‌کنند. یا کم‌تر از این برنامه استفاده می‌کنند. ما در این مقاله به آموزش نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام پرداخته‌ایم. اگر می‌خواهید مصرف اینترنت خود را هنگام استفاده از اینستاگرام  کم کنید، پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله همراه ما باشید.

نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟

در بعضی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام میزان مصرف اینترنت بسیار بالاست. علت مصرف اینترنت بالا در اینستاگرام، این است که این برنامه یک برنامه گرافیکی است و شامل ویدئو می‌شود. همین امر منجر به مصرف اینترنت بیش از حد می‌شود. جای نگرانی نیست شما می‌توانید با روش‌هایی که در ادامه به توضیح آن‌ها پرداخته‌ایم مصرف اینترنت خود را هنگام استفاده از اینستاگرام کاهش دهید.

نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

یکی از علت‌های مصرف بیش از حد اینستاگرام این است که وقتی وارد برنامه می‌شوید ویدئوها به صورت خودکار پخش می‌شوند. همین امر باعث مصرف اینترنت می‌شود. نگران نباشید چرا که می‌توانید به راحتی در قسمت تنظیمات اینستاگرام محدودیت مصرف را اعمال کنید تا هنگام ورود به برنامه حجم اینترنت شما به صورت خودکار کم نشود. در ادامه به بررسی نحوه کاهش مصرف اینترنت پرداخته‌ایم. برای کاهش مصرف اینترنت باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. ابتدا وارد اینستاگرام خود شوید و بعد وارد قسمت پروفایل خود در قسمت پائین صفحه شوید. بعد در بالای صفحه یک سه خط وجود دارد آن را لمس کنید.

در صفحه‌ای که باز می‌شود، تنظیمات (setting) را بزنید، در صفحه بعدی که باز می‌شود، گزینه Account  را انتخاب کنید و گزینه Cellular Data Use را بزنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود می‌توانید نتظیمات لازمه را که مربوط به کنترل و کاهش مصرف اینترنت است انجام دهید. برای جلوگیری از پخش ویدئوها باید گزینه Data Saver را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه می‌توانید از پخش خودکار فیلم‌ها جلوگیری کنید. با گزینه High Resolution Media می‌توانید وضوح فیلم‌هایی که در اینستاگرام پخش می‌شود را تنظیم کنید. این قسممت ۳ گزینه دارد که شامل Never، WiFi Only، Cellular + WiFi می‌شود. در ادامه به بررسی این گزینه‌ها پرداخته‌ایم.

 • Never: اگر این گزینه فعال باشد یعنی این که نمی‌خواهید فیلم‌ها با کیفیت بالا پخش شوند.
 • WiFi Only: وقتی این آپشن را فعال کنید تنها زمانی که به ‌WiFi متصل باشید می‌توانید فیلم‌ها را با کیفیت بالا مشاهده کنید.
 • Cellular + WiFi: با فعال کردن این گزینه فرقی ندارد به که به وای فای یا اینترنت خط متصل هستید،‌ تمام فیلم‌ها را با کیفیت بالا می‌توانید مشاهده کنید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که با فعال کردن گزینه Never فیلم‌ها به صورت خپدکار با کیفیت پائین پخش می‌شوند و در نهایت همین امر باعث کاهش مصرف اینترنت می‌شود. همچنین اگر قصد دارید فقط وقتی که با اینترنت خط هستید، کاهش حجم اینترنت داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم گزینه WiFi Only را روشن کنید. در این صورت اگر با وای فای وارد اینستاگرام شوید، فیلم‌ها با کیفیت بالایی پخش می‌شوند.

نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

کم کردن مصرف اینترنت در اینستاگرام با تنظیمات تلفن

گزینه دیگری که برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام است، تنظیمات گوشی است. شما می‌توانید با تنظیمات گوشی نیز مصرف اینترنت اینستاگرام خود را کاهش دهید. برای این کار مراحلی را که در ادامه‌ آورده‌ایم به ترتیب انجام دهید.

ابتدا داخل تنظیمات یا همان (Settings) موبایل خود شوید. بعد گزینه Data     Using را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، از بین برنامه‌ها، اینستاگرام را انتخاب کنید. در صفحه بعدی میزان مصرف اینترنت در اینسناگرام را می‌توانید در ۳ ماه اخیر مشاهده کنید. اگر گزینه Restrict background data روشن باشد، میزان مصرف داده‌ها را مخدود می‌کند.

با غیرفعال کردن نوتیف‌ها یا اعلان‌های اینستاگرام، مصرف اینترنت رو کم کن!

احتمالا ذهنتان اصلا به این گزینه خطور نکرده بود که اعلان‌ها می‌توانند اینترنت مصرف کنند. شما می‌توانید با غیر فعال کردن اعلان‌های اینستاگرام، از مصرف اینترنت جلوگیری کنید. این امر منجر می‌شود کم‌تر به اینتستاگرام هم بروید. به همین ترتیب مصرف اینترنت خود را می‌توانید به راحتی کاهش دهید. برای غیر فعال کردن اعلان‌ها در اینستاگرام، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

ابتدا وارد تنطیمات تلفن همراه خود شوید، بعد گزینه Notifications را انتخاب کنید. سپس ADVANCED را بزنید. در صفحه بعد از لیست برنامه‌ها، اینستاگرام را انتخاب کنید و بعد گزینه Allow notifications را ختموش کنید. با ختموش کردن این گزینه دیگر هیج اعلانی از اینستاگرام نخواهید داشت.

غیر فعال کردن به روزرسانی خودکار اینستاگرام در گوگل پلی

غیر فعال کردن آپدیت  خودکار اینستاگرام در گوگل پلی یک راهی دیگر برای کاهش میزان مصرف اینترنت در اینستاگرام است. برای غیر فعال کردن به روز رسانی اینستاگرام در گوگل پلی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.  ابتدا وارد برنامه گوگل پلی شوید، از بالای صفحه منو سه خط را انتخاب کنید بعد تنظیمات Settings را بزنید. درصفحه‌ای که باز می‌شود گزینه Auto-update apps را انتخاب کنید. ۳ گزینه برای تنظیمات به روز رسانی خودکار اینستاگرام وجود دارد. که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

Over any network

اگر این گزینه فعال باشد وقتی به اینترنت متصل باشید، فرقی ندارد چه اینترنت خط باشد چه اینترنت وای فای باشد. وقتی این گزینه فعال باشد، برنامه‌ها به صورت خودکار آپدیت می‌شوند.

Over WiFi only

با فعال بودن این گزینه، تنها زمانی برنامه‌ها فعال می‌شوند که به وای فای وصل باشید.

Dont auto-update apps

با انتخاب و فعال کردن این گزینه، از به روز رسانی خودکار برنامه‌هایی که از گوگل پلی نصب کرده بودید جلوگیری می‌شود. وقتی این گزینه را غیرفعال کنید اینستاگرام دیگر به صورت خودکارآپدیت نخواهد شد.

کلام آخر

ما در این مقاله به آموزش چند روش برای کاهش مصرف اینستاگرام پرداختیم. اگر در اطراف خود دوستان یا آشناهایتان از مصرف بیش از حد اینترنت اینستاگرام ناراضی هستند پیشنهاد می‌کنیم لینک این مقاله را برای‌‌ آن‌ها ارسال کنید تا آن‌ها هم با نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام آشنا شوند و بتوانند مصرف اینترنت خود را هنگام استفاده از این برنامه کاهش دهند.


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button