رفتار ربات‌گونه در اینستاگرام یعنی چه؟

دلارام کشاورز

رفتار ربات گونه در اینستاگرام باعث می‌شود تا اکانت شما محدود ویا حذف شود. چراکه ممکن است الگوریتم های اینستاگرام شمارا یک ربات یا اکانت فیک در نظر بگیرند. ممکن است بارها با این مشکل مواجه شده باشید که بدون هیچ دلیل خاصی، اینستاگرام شما ریپورت یا محدود شده است. به‌عنوان مثال نتوانسته اید کسی را فالو کنید و یا برای پستی کامنت بگذارید. دلایل زیادی وجود دارد که اینستگارم یک حساب ر امحدود یا حذف کند. دلایلی چون بلاک شدن بالا و یا ریپورت شدن توسط سایر اکانت‌ها. اما این تمام داستان نیست و یکی از اصلی ترین دلایل آن رفتار ربات گونه در اینستاگرام است. در ادامه همراه ما باشید تا در این مورد بهتر بدانیم و متوجه شویم چه کارهایی باعث می‌شود تا اینستاگرام فکر کند ما ربات هسیتم و بخواد مارا محدود کند.

ظهور ربات اینستاگرام

در چند سال گذشته، خرید ربات‌ها برای افزایش فالوورهای خود در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی در چند سال اخیر رایج شده است – در ژانویه 2018، نیویورک تایمز ” کارخانه فالوور ” را منتشر کرد تا این تاکتیک مبهم را برجسته کند. در اصل، شخصی یک ربات می‌خرد، و ربات پست‌هایی را با یک هشتگ خاص لایک می‌کند و روی آن‌ها نظر می‌دهد، یا افراد را دنبال می‌کند با این امید که آن افراد دوباره آنها را دنبال کنند. اگر اینفلوئنسر از یک ربات برای جمع آوری فالوور استفاده کند، نمی خواهید پولی بپردازید. یک ربات ممکن است تعداد فالوورهای خود را افزایش دهد، اما مخاطبان او احتمالاً واقعاً درگیر یا معتبر نیستند. به علاوه، استفاده از اینفلوئنسر غیرصادق می تواند یکپارچگی کسب و کار شما را زیر سوال ببرد.

برای اینکه بفهمید یک اکانت اینستاگرام از ربات استفاده می‌کند یا نه، این پنج نکته را در نظر بگیرید:

 1. به کامنت در مورد پست‌های دیگران نگاهی بیندازید. اگر کامنت‌ها تکراری و یا با پروفایل مشکوک هستند، یعنی به احتمال زیاد فیک هستند.
 2. بررسی کنید که آیا حساب دارای تعداد زیادی دنبال‌کننده، اما محتوای وحشتناک است. به قضاوت خود اعتماد کنید، اگر اینفلوئنسری 10000 دنبال‌کننده داشته باشد اما فقط پست‌های کمتر از حد متوسط ​​را بارگذاری کند، ممکن است فالوورهای او قانونی نباشند.
 3. ببینید آیا بعد از اینکه اکانت را فالو کردید، شما را آنفالو می‌کنند یا خیر.اگر سریع پس از فالوکرد، شما را آنفالو کند به احتمال بالا یک ربات پشت سیستم است.
 4. اگر بعد از اینکه شما آنها را فالو نکردید، در فالورهای شما باقی ماند، مراقب باشید. یک ربات طوری برنامه ریزی شده است که مکرراً شما را فالو کرده و آنفالو می‌کند تا زمانی که  شما آن را فالو کنید.
 5. اگر هزاران اکانت را فالو می‌کنند، اما در ازای آن فقط چند فالوور دارند، آنها را یک ربات در نظر بگیرید. اگر این نسبت خیلی کم به نظر می‌رسد، احتمالاً یک ربات است.

در نهایت، استفاده از قضاوت شما بهترین راه برای تعیین اینکه آیا یک حساب کاربری از ربات استفاده می‌کند یا خیر. اگر حساب کاربری اقداماتی انجام دهد که لزوماً نمی‌توانید آنها را توجیه کنید، احتمالاً به این دلیل است که یک انسان پشت صفحه نیست.

رفتار ربات‌گونه در اینستاگرام

درصورتیکه اینستاگرام شمارا یک ربات و یا اکانت فیک تشخیص دهد، چه باید کرد؟

اگر الگوریتم اینستاگرام شما را یک ربات تشخیص بدهد، هرگز نمی‌توان آن را لغو کرد. اما راه‌های زیادی وجود دارد که بتوانیم الگوریتم را فریب دهیم تا ما را به‌عنوان یک کاربر واقعی تصور کند. وارد حساب کاربری خود شوید و تعدادی عکس از محتوای ویدئویی پست کنید و مکان را اضافه کنید و از هشتگ استفاده نکنید. به‌عنوان دوستان شما نظر دهند و شما را در عکس‌های حساب خود تگ کنند. هفته‌ای یک‌بار استوری اضافه کنید و در فواصل زمانی مختلف در مورد پست دوست خود مانند 1 نظر در روز نظر دهید.

این کار را برای یک هفته انجام دهید و سپس سعی کنید اکانت یکی از دوستان خود را لایک کنید و 1 هفته فاصله بگذارید. کار را برای 1 ماه تکرار کنید. مشکل شما حل خواهد شد اما برای انجام این کار به صبر نیاز دارید. راه دیگر این است که از دستگاه‌های مختلف وارد شوید و نام کاربری خود را تغییر دهید و بعد از 14 روز شروع به فعال‌شدن در آن حساب کنید. اگر هر دوراه حل نشد این اکانت را موقتاً غیرفعال کنید و بعد از 3 روز فعال کنید مشکل شما حل خواهد شد.

 چگونه بفهمیم کسی در اینستاگرام از ربات استفاده می‌کند یا خیر:

 • دنبال‌کردن تعداد زیادی اکانت دیگر در مقایسه با فالوورهای خودشان
 • فالویینگ بالا با وجود فالوور کم.
 • تعداد پست غیرعادی (برخی پست‌ها زیاد، برخی دیگر هیچ‌کدام)
 • لایک بالا دارند اما نظری وجود ندارد
 • فعالیت زیاد در فواصل کوتاه
 • فالوورهای زیاد، تعامل صفر
 • فالوورهای آنها همگی غیرفعال هستند یا آواتار(عکس پروفایل) ندارند یا اهل مکان‌های عجیب و غریب دنیا هستند و هیچ ارتباطی با حساب کاربری ندارند.

چگونه با وجود تازه ایجادکردن اکانت اینستاگرام فکر می‌کند ربات هستیم؟

اینستاگرام به دلایل امنیتی این کار را انجام می‌دهد. وقتی یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید از شما خواسته می‌شود ایمیل و شماره‌تلفن خود را وارد کنید و از شما خواسته می‌شود حساب خود را تأیید کنید. پس از تأیید اطلاعات شما، حساب کاربری را به شما پیشنهاد می‌کند که آن را دنبال کنید و همچنین پست کنید. اگر حساب‌های زیادی را در یک بازه زمانی کوتاه فالو کنید، الگوریتم اینستاگرام شما را به‌عنوان یک ربات یادداشت می‌کند و سعی می‌کند با فعالیت غیرعادی شما را حذف کنید. درصورتی که این رفتار شما چند بار تکرار شود، اکانت شما در ابتدا محدود می‌شود. زمان این محدودیت مشخص نیست و ممکن است بعداً کاملاً بلاک شوید.

الگوریتم اینستاگرام را بشناسید

تغییراتی که در اینستاگرام اتفاق می‌افتد یک هدف اصلی در ذهن دارند: ایجاد تجربه بهتر برای کاربر. پیشرفت‌ الگوریتم‌های اینستاگرام قادر است بادقت فزاینده‌ای تفاوت بین حساب‌های واقعی و جعلی را تشخیص دهد. حتی اگر یک فرد واقعی هستید، به فعالیت‌های خاصی توجه داشته باشید که ممکن است اینستاگرام، آن‌ها را به‌عنوان رفتار ربات گونه تفسیر کند و شما را به‌خاطر آن جریمه کند، مانند:

فالوکردن یا آنفالو کردن افراد زیادی در مدت‌زمان کوتاه. اگر این هدف شماست، باید این کار را در طول زمان گسترش دهید. در واقع شما نباید برای فالو آنفالو از 60  اکانت در ساعت تجاوز کنید.

اظهارنظر در مورد حساب‌های بسیار زیاد در مدت‌زمان کوتاه. حداکثر مجاز 60 اکانت در ساعت است.

لایک کردن تعداد زیادی حساب در مدت‌زمان کوتاه. حداکثر 150 پست در ساعت.

تکرار نظرات یا پاسخ‌های یکسان به‌دفعات زیاد. سعی کنید هر پاسخ را منحصر به فرد کنید.

بازنشر مطالب دقیق

تکرار دقیقاً همان هشتگ‌ها در مراتب بالا.

از لیست‌های هشتگ که کپی و پیست می‌کنید استفاده نکنید.

هر پست را برای آن پست منحصر به فرد کنید.


برچسب ها:

  نظرات


  0 دیدگاه
  instagram logo call button