طراحی سایت با قالب اختصاصی : بررسی مزایا و معایب آن

سمانه پرهیزکار

برای طراحی قالب آماده به دانش فنی زیادی احتیاج ندارید و با دانش و تجربه کم نیز می‌توانید به‌راحتی یک سایت با قالب آماده ایجاد نمایید. اما طراحی سایت با قالب اختصاصی بسیار متفاوت است. به این صورت که طراحی سایت با قالب اختصاصی نیاز به دانش و تجربه کافی دارد. یعنی برای طراحی سایت با قالب اختصاصی فرد علاوه بر اینکه باید دانش کافی درباره کدنویسی داشته باشید نیازمند یک طراح حرفه‌ای نیز می‌باشید تا یک سایت حرفه‌ای را به شما تحویل دهد. در این بخش به شما به طور مفصل توضیح خواهیم داد که طراحی سایت با قالب اختصاصی چه مزایایی دارد؟!

اگر شما نیاز به یک سایت با طراحی اختصاصی دارید، با مجموعه آدم برفی در تماس باشید:

طراحی سایت با قالب اختصاصی

انواع طراحی سایت

به طور کلی طراحی سایت به دو روش قابل انجام است: 

  1. قالب آماده 
  2. قالب اختصاصی

این کار معمولا با CMS‌ها یا سیستم مدیریت محتواها قابل انجام می‌شود. سیستم‌های مدیریت محتوا نیز نرم‌افزارهایی هستند که توسط آنها می‌توانیم سایت‌های مختلفی ایجاد نماییم. افرادی که از تجربه کافی برخوردار نیستند عموما وردپرس را بر روی هاست محلی یا اصلی خود نصب می‌کنند و سپس بر روی این CMS‌ قالب آماده و یا قالب اختصاصی سایت را نصب می‌کنند.

قالب آماده وب سایت چیست؟

قالب‌هایی که عناوینی مانند  Template  یا Theme دارند و ظاهر سایت را تعیین می‌کنند. قالب‌های یک وب‌سایت نه‌تنها موارد ظاهری مانند رنگ‌آمیزی را مورد توجه قرار خواهد داد، بلکه طرح کلی آن نیز تعیین خواهد کرد. همچنین یک قالب سایت می‌تواند فونت‌های محتوا، کلیت سایت، تعداد ستون‌ها و غیره را نیز مشخص کند و شکلی خاص برای سایت ایجاد نماید. 

چه زمانی از قالب اختصاصی استفاده کنیم؟

در شرایطی که قصد دارید برای کسب و کار خود اعتبار خریداری کنید. بهتر است که به دنبال سایت با قالب اختصاصی باشید. اما اعتبار به چه معناست؟ تا به حال به این فکر کرده‌اید که اپر یکی از مشتریان یا مخاطب‌های سایت بعد از ورود به سایت، با یک سایت آشفته و غیراستاندارد رو به رو شوند چه اتفاقی می‌افتد؟ این موضوع به این معناست که فرد حتی تلاشی برای بهبود سایت خود نکرده است، پس چگونه می‌توانید خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید؟ وقتی در دید مخاطبتان اینگونه جلوه نمایید، مخاطب تبدیل به مشتری شما نخواهد شد و عملا مشتری بالفعل خود را از دست می‌دهید. پس داشتن یک سایت اختصاصی و اصولی می‌تواند کمک بسیار زیادی به جذب اعتماد کاربران نماید.

مزایای طراحی سایت با قالب اختصاصی 

اما داشتن یک سایت اختصاصی می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد که در ادامه با آن آشنا شوید:

اختصاصی بودن قالب سایت

اگر طراحی قالب اختصاصی فرد متفاوت باشد و از جایی کپی‌برداری نشده باشد یک پوئن مثبت برای فرد به شمار می‌آید. این بدان معناست که فرد یک سایت منحصربه فرد دارد که تماما برای اوست و کاربران چیزی شبیه به آن را تا به حال ندیده‌اند. 

سرعت بالا

سایت‌هایی که با طراحی قالب آنها اختصاصی است سرعت خوبی دارند، علت آن هم این است که این قالب فقط برای یک پروژه اختصاص ایجاد شده و به این معناست که فرد قسمت‌های اضافی که معمولا در قالب‌های آماده دیده می‌شود و می‌تواند حجم و سرعت سایت را کاهش دهد را در سایت ندارد.

امنیت بالا

قالب‌های آماده معمولا دارای امنیت پایینی هستند. اما سایت‌های با قالب اختصاصی از امنیت بالایی برخوردار است و احتمال هک شدن آن نیز بسیار پایین است. 

محدودیت نداشتن توسعه سایت

یکی از ویژگی‌های خوبی که طراحی با قالب اختصاصی دارد این است که این سایت‌ها امکان توسعه دارند و با هیچگونه محدودیتی روبرو نیستند. 

کنترل بر تمامی بخش های سایت

سایت با قالب اختصاصی این امکان را به صاحبان خود می‌دهند که بطور کامل بخش‌های گوناگون وب‌سایت را کنترل کنید. 

طراحی هماهنگ و منطبق با اهداف شما

طراحی سایت با قالب اختصاصی تماما با خواست، نیاز و اهداف شما هماهنگ می‌باشد. یعنی به عبارتی فرد تصمیم می‌گیرد که سایت وی دارای چه ویژگی‌های باشد و او چه امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. 

رفع اشکال و دیباگ کردن با کمترین زمان

سایت‌هایی که کدنویسی می‌شوند عموما رفع اشکال و دیباگ کردن آنها نیز سریع‌تر انجام می‌گیرد و بررسی آن زمانبر نخواهد بود. 

پنل مدیریت آسان با سرعت بالا

سورس‌های اختصاصی به شرط اینکه کدهای بهینه و تمیزتری داشته باشند از پنل مدیریت محتوای با سریع‌تری نسبت به قالب‌ها برخوردار می‌باشند. 

هزینه پایین توسعه سایت

در طراحی قالب اختصاصی فرد می‌تواند با هزینه کم آن را توسعه دهد. 

قالب اختصاصی

معایب استفاده از قالب اختصاصی

هزینه طراحی : به طبع هزینه طراحی قالب اختصاصی بیشتر از قالب آماده می‌باشد.

زمان زیاد برای طراحی: طراحی سایت با قالب‌های اختصاصی با کد نویسی های ویژه طراحی می‌شوند از این رو به زمان بیشتری نیاز دارند.

ایجاد مشکل در صورت عدم توانایی طراح: اگر قالب‌های اختصاصی توسط فرد متخصص طراحی نشوند، با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد شد. 

ایجاد تغییرات تنها به دست فرد متخصص: برای ایجاد تغییرات فرد تنها به به فرد متخصص نیاز پیدا خواهد کرد. همچنین بروزرسانی قالب به شخص طراح وابسته می‌باشد.

طراحی سایت با قالب آماده قابلیت سئو شدن دارد؟

اگر طراحی سایت توسط طراح به طور استاندارد انجام شود، بعد از طراحی می‌توانید سئو سایت خود را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید.

بهترین مزایای طراحی سایت با قالب آماده چیست؟

سیستم‌های مدیریت محتوا یا قالب‌های آماده نیاز به زمان کمتر و هزینه برآورد شده کمتری در اجرا دارند و مهم‌تر از آن استاندارد‌ها در طراحی سایت را در آنها رعایت شده است.


برچسب ها:

    نظرات


    0 دیدگاه
    instagram logo call button